1. Ana Sayfa
  2. Haber

M2 İşlemcili 13 inç MacBook Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

M2 İşlemcili 13 inç MacBook Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
0

WWDC 2022 aktifliği geldi çattı ve Apple’ın bir müddettir beklenen M2 işlemcisi görücü karşısına çıktı. Sahip olduğu teknik özelliklerle ön plana çıkan M2 işlemciden güç alan birinci aygıtlarda geliştirici konferansı sırasında duyuruldu. Bu aygıtlardan biri de M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro modeli oldu. Pekala, M2 çipli 13 inç MacBook Pro özellikleri ile kullanıcılara neler vaat ediyor? İşte karşınızda Apple’ın yeni 13 inç MacBook Pro modeli!

Bir evvelki jenerasyonla neredeyse birebir tıpkı dizaynla karşımıza çıkan yeni kuşak MacBook Pro’da yalnızca evvelki modelde yer alan çentik bulunmuyor. Ayrıyeten bu modelde Touch Bar da yerini koruyor. Tasarımsal açıdan önemli değişikliklere mesken sahipliği yapmayan model, husus performansa gelince farkını ortaya koyuyor.

WWDC 2022 etkinliğinde duyurulan M2 işlemcisinden güç alan yeni MacBook Pro 13, hem güç verimliliği hem de sunduğu performansla isminden kelam ettirecek diyebiliriz. Bu bahiste M2 işlemcisinin hakkını sonuna kadar veren model, 24 GB’a kadar RAM, 2 TB’a kadar SSD depolama seçeneğine de mesken sahipliği yapacak.

m2 islemcili 13 inc macbook pro tanitildi iste ozellikleri ve fiyati 0

M1’de yer alan GPU’ya kıyasla yüzde 25 daha uygun grafik performansı sağlayan 10 çekirdekli bir GPU’ya da konut sahipliği yapan M2 işlemcili MacBook 13, ayrıyeten yüzde 40 daha süratli Secure Enclave ve Neural Engine’i de bünyesinde barındırıyor.

Bunun haricinde ProRes kodlama ve kod çözme konusunda 3 kata kadar daha süratli görüntü sürece imkanı da sunan yeni kuşak MacBook 13, görüntü oynatırken de tek bir şarjla 20 saate varan bir pil ömrü de vaat ediyor.

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro fiyatı da aktiflik sırasında açıklandı. Tüm bu özelliklere sahip olan yeni jenerasyon MacBook Pro’nun 1299 dolardan başlayan etiket fiyatıyla raflardaki yerini alacağı söz edildi.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla