1. Ana Sayfa
  2. Haber

M2 İşlemcili MacBook Air Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

M2 İşlemcili MacBook Air Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı
0

WWDC 2022 etkinliğinde duyurulan Apple M2 işlemcisinden gücünü alan 2022 model MacBook Air tanıtıldı. Pekala, 2022 MacBook Air özellikleri ve fiyatı nasıl? İşte yanıtı.

Yeni MacBook Air başta da belirttiğimiz üzere M2 işlemcisini kullanıyor. Tek kesim gövde tasarımı, çentikli daha parlak ekran, Starlight ve Midnight üzere yeni renk seçenekleri, MagSafe şarj, 1080p kamera dahası dizüstü bilgisayarın öne çıkan özellikleri ortasında.

m2 islemcili macbook air duyuruldu iste ozellikleri ve fiyati 0 WiqaOtEE

2022 ‌MacBook Air‌, en yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri ile benzerlikler taşıyor. Ekran 500 nit parlaklığa sahip. biraz daha büyük 13,6 inç ekran ile geliyor., Fansız tasarım, ‌MagSafe‌ konektör, sol tarafta iki Thunderbolt irtibat noktası, yüksek empedanslı kulaklık dayanağına sahip bir kulaklık girişi, dört hoparlöre ve üç mikrofona sahiptir.  Mac dizüstü bilgisayar 11,3 mm kalınlığında ve 907 gram tartısında.

m2 islemcili macbook air duyuruldu iste ozellikleri ve fiyati 1 RZlbPHQ5

‌M2‌ çipli yeni ‌MacBook Air‌, 8 çekirdekli CPU ve 10 çekirdeğe kadar GPU ile sunuluyor. Dizüstü bilgisayar, 24 GB’a kadar birleşik bellekle birlikte 2 TB’a kadar SSD depolama alanıyla yapılandırılabiliyor. Eser 18 saate kadar batarya ömrü sağlayabiliyor.

Yeni ‌MacBook Air‌ üzerindeki öteki özellikler ortasında tam boyutlu fonksiyon tuşlarına sahip bir Magic Keyboard, Touch ID tuşu ve daha fazlası mevcut.

2022 MacBook Air Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni ‌MacBook Air‌ modeli 1.199 dolardan başlayan fiyatlarla Temmuz ayında ABD’de satışa sunulacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla