1. Ana Sayfa
  2. Haber

macOS Ventura Tanıtıldı! İşte Özellikleri

macOS Ventura Tanıtıldı! İşte Özellikleri
0

Apple tarafından birçok yeniliğin duyurulduğu WWDC 2022 etkinliğinde Mac bilgisayarlar için en yeni işletim sistemi olan macOS Ventura da tanıtıldı. İşte macOS Ventura özellikleri.

macOS Ventura beraberinde birçok yeni özelliği de getiriyor. Bunların başında ise Stage Manager geliyor. Özellik sayesinde tüm pencerelerinizi yönetmek hayli kolaylaşıyor. Stage Manager, ana ve aktif uygulama ortada olacak formda kullanılmayan tüm uygulamaları yan tarafa yerleştiriyor. Bu sayede dikkatiniz dağılmadan kullandığınız uygulamaya odaklanmanız sağlanacak.

Ayrıyeten Ventura, iOS ve iPadOS’a gelen Güçlü Sonuçlar ile Spotlight’ı geliştirerek kullanıcıların direkt Spotlight içinden süreç yapmasına imkan tanıyacak. Spotlight artık Fotoğraflar ve Canlı Metin dahil olmak üzere daha fazla uygulamayı ve daha fazlasını da dizine ekliyor.

macos ventura tanitildi iste ozellikleri 0 1uKSbwv6

Mail uygulaması büyük iyileştirmeler alıyor. Göndermeyi Geri Al, kullanıcıların gönderilen bir e-postayı gönderdikten yalnızca birkaç dakika sonra geri almasına müsaade veriyor. Bu sayede kazara giden yahut yanlışlar olan bir e-postanın önüne geçilebiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar artık e-postaları planlayabilecek ve takibe hatırlatıcılar ekleyebilecek.

Paylaşılan Sekme Kümeleri ile sekmeleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı kolaylaştırarak başta Safari olmak üzere birtakım stok uygulamaları da güzelleştiriliyor.

macOS Ventura Çıkış Tarihi

macOS Ventura, bu yıl içinde desteklenen tüm Mac’lerde kullanılabilecek. Geliştirici betası bugün sunulurken genel beta ise Temmuz ayında sunulacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla