1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Mark Zuckerberg, alay konusu olan avatarını değiştirdi

Mark Zuckerberg, alay konusu olan avatarını değiştirdi
0

Mark Zuckerberg, alay konusu olan avatarını değiştirdi

Metaverse’in en büyük destekçilerinden biri olan Mark Zuckerberg, yeni avatarıyla gündemde. Daha evvelki avatarı çocukça bulunan Zuckerberg, toplumsal medyada alay konusu olmuştu. Lakin Meta CEO’su daha gerçekçi bir avatara geçiş yaptığını açıkladı.

Mark Zuckerberg’ın yeni avatarı nasıl görünüyor?

Mark Zuckerberg, bu hafta Meta’nın Horizon Worlds çalışmasından bir görsel paylaştı. “İnsanların sürükleyici dünyalar keşfetmesini ve inşa etmesini dört gözle beklediğini” söyleyen Meta CEO’sunun bu paylaşımı ise büyük reaksiyon çekti.

mark zuckerberg alay konusu olan avatarini degistirdi 0 nUthn3hM

Meta, Horizon Worlds’ün Fransa ve İspanya’daki lansmanını kutladı. Lansman için Zuckerberg’i tasvir eden bir avatar oluşturan şirket, bu avatarın epey “basit ve çocuksu” göründüğü teziyle karşı karşıya kaldı. Bu görsel ayrıyeten metaverse’i bekleyen birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Mark Zuckerberg ise sanal görünümüyle toplumsal medyada alay konusu oldu. Son paylaşımında, bu avatarın çabukla hazırlandığını söyledi ve yeni sanal karakterini paylaşmayı da ihmal etmedi.

Mark Zuckerberg, Horizon ve metaverse grafiklerine yönelik büyük güncellemeler çok yakında olduğu muştusunu verdi. “Bu hafta başında paylaştığım fotoğrafın epeyce kolay olduğunu biliyorum, lansmanı kutlamak için çok süratli bir halde yapıldı” dedi.

View this post on Instagram

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Meta geçtiğimiz yıl metaverse kainatına 10 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. CEO’nun son paylaşımında da Horizon’daki grafiklerin “çok süratli bir şekilde” geliştiğine dikkat çekti.

Peki siz Mark Zuckerberg avatarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla