1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Mark Zuckerberg’in hayatı belgesel oluyor

Mark Zuckerberg’in hayatı belgesel oluyor
0

Mark Zuckerberg’in hayatı belgesel oluyor

Facebook yahut yeni ismiyle Meta şirketinin kurucusu olan Mark Zuckerberg, toplumsal medya dünyasının en güçlü isimlerinden biri. 2024 yılında Facebook’un 20. yıl dönümünü kutlayacak olan Mark Zuckerberg, üç bölümlükle belgeselle bilinmeyenleri açıklayacak.

Mark Zuckerberg belgeseli nasıl izlenir?

BBC tarafından hazırlanan Mark Zuckerberg belgeseli, Facebook’un 20. yıl dönümünde yayınlanacak. Zuckerberg’in Harvard Üniversitesi yıllarındaki macerasından başlayacak olan üretim, Facebook’un kıssasını tekrar ele alacak.

mark zuckerbergin hayati belgesel oluyor 0 KgSEdcT7

Aslında Facebook’un kuruluşuyla ilgili yıllardır devam eden bir sav bulunuyor. Harvard’da okuyan Winklevoss kardeşler, Facebook projesinin kendilerine ilişkin olduğunu sav ederek, Mark Zuckerberg’e dava açtı. BBC ise belgeselde bu mevzuya da açıklık getireceğini söyledi.

BBC’nin açıklamasına nazaran üç kısım olarak tasarlanan belgesel, “kilit oyunculara, şirket içinden tanıklıklara, şahsî mecmualara ve ender arşiv materyallerine” yer verecek. Bu sayede Zuckerberg’in hayatından bilinmeyenler de gün yüzüne çıkacak.

TV imal şirketi Mindhouse, BBC ismine belgeseli hazırlayacak. Hususla ilgili konuşan Minhouse Kreatif Yöneticisi Nancy Strang, “sosyal medya devinin ve gerisindeki adamın fevkalâde hikayesini” ele alacaklarını söyledi.

Belgeselde Facebook’un data skandallarına yer verilip verilmeyeceği ise şimdilik bilinmeyen. Bildiğiniz üzere Mark Zuckerberg, Cambridge Analytica skandalı yüzünden hakim karşısına çıkmış ve güvenlikle ilgili soruları yanıtlamıştı.

mark zuckerbergin hayati belgesel oluyor 1 KLvS9zdB

Ayrıca 2010 yılında David Fincher’ın direktörlüğünü yaptığı Sosyal Ağ (The Social Network) isimli bir sinemanın Zuckerberg’in kıssasını anlattığını hatırlatmak gerekiyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla