1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Mark Zuckerberg’in metaverse yatırımı hayal kırıklığı yarattı!

Mark Zuckerberg’in metaverse yatırımı hayal kırıklığı yarattı!
0

Mark Zuckerberg’in metaverse yatırımı hayal kırıklığı yarattı!

Facebook, metaverse kavramına yönelmek üzere çatı şirketinin ismini Meta olarak değiştirmişti. Şirket, geleceğin bu alanda olduğunu düşünerek çalışmalarına da bu tarafta devam ediyor. Metaverse cihanı merakla beklenirken, Mark Zuckerberg‘in son paylaşımı ise hayal kırıklığı yarattı.

10 milyar dolarlık metaverse yatırımı boşa mı gitti?

Zuckerberg, bu hafta Facebook üzerinden Meta’nın Horizon Worlds çalışmasından bir görsel paylaştı. “İnsanların sürükleyici dünyalar keşfetmesini ve inşa etmesini dört gözle beklediğini” söyleyen Meta CEO’sunun bu paylaşımı ise büyük tepki çekmiş durumda.

Meta geçtiğimiz yıl metaverse kainatına 10 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bu yatırım sonucunda ise karşımıza çıkan minyatür bir Eyfel Kulesi ve gerçeklikten epeyce uzak olan Mark Zuckerberg avatarı oldu. Bu görsel metaverse kozmosunu merakla bekleyen birçok kişinin beklentilerinin çok uzağında kaldı.

Uzun vakittir üzerinde çalışılan ve büyük yatırımlar yapılan projenin sonucunda bu türlü bir görsel çıkmasını kimse beklemiyordu. Bu bahiste Zuckerberg’e yansılar artarken, Meta’nın yeni cihanını Second Life 2007 oyunu ile karşılaştırıldı.

Herkes bu derece büyük bir projeden çok daha âlâ bir görsel bekliyordu. Daha gerçekçi grafikler ile birlikte metaverse cihanı çok daha insanı kendisine çekebilir diye düşünüyoruz. Horizon Worlds ise bu haliyle pek iç açıcı görünmüyor.

mark zuckerbergin metaverse yatirimi hayal kirikligi yaratti 0 kniRg5hg

Diğer yandan Zuckerberg‘in bu görsel ile beklentiyi düşürerek ilerleyen kademelerde kullanıcıları daha yeterli grafiklerle şaşırtmak istiyor olabilir. Meta’nın metaverse hakkındaki planlarını ise fakat ilerleyen yıllarda tam olarak görebileceğiz.

Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan görsel herkesi olduğu üzere bizlerde de hayal kırıklığı yarattı. Pekala siz Mark Zuckerberg’in metaverse yatırımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla