İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Mercusys, Destek Hizmetlerini Çeşitlendirdi

Mercusys, Destek Hizmetlerini Çeşitlendirdi
+ - 0

Mercusys, Destek Hizmetlerini Çeşitlendirdi

Bir süredir Türkiye’de kullanıcılara ağ çözümlerinde alternatif oluşturan Mercusys, satış sonrası destek hizmetlerini de çeşitlendirdi. Bütçe dostu ağ ürünleriyle kullanıcılara satış aşamasında avantaj sağlayan marka, satış sonrasında da kullanıcının yanında yer alıyor. Türkiye’de tüm modellerinde 3 yıl garanti veren Mercusys, çağrı merkezi, web sitesi destek bölümü, e-posta ile destekten sonra canlı destek hattını da hizmete açtı.

Türkiye’de ağ ürünü kullanıcılarının ürün kurulumlarından itibaren destek hizmeti talep ettiğini belirten TP-Link Teknik Destek Operayon Lideri Eren Yatır, “Avrupa ülkelerinde kullanıcılar ürün kutularında yer alan yönergeler, şemalardan yararlanarak kurulumları yapıyorlar. Ancak bir sorun olduğunda teknik destek hizmetlerine başvuruyorlar. Oysa Türk kullanıcısı kurulum aşamasından itibaren destek talep ediyor” diyor. Bu nedenle Mercusys markasının destek hizmetleri için öncelikle çağrı merkezini hizmete açtıklarını belirten Yatır, daha sonra web sitesi, e-posta gibi kanalları devreye aldıklarını söylüyor. “Son olarak canlı destek hattını da hizmete açtık. Kullanıcılar Mercusys web sitesine girdiklerinde canlı destek ekranı açılıyor ve 7/24 canlı destek alabiliyorlar” diyen Yatır, bu hattı bazı kullanıcıların satın alma öncesi uygun teknolojiyi danışma konusunda da kullandıklarını vurguluyor.

Mercusys kullanıcılarının 0850 724 44 88 nolu çağrı merkezinden modem, router (yönlendiriciler) ve Halo Serisi mesh cihazlar için kurulum desteği alabildiklerini söyleyen Yatır, “Biz servise giren her ürüne ilişkin, her aşamada kullanıcıları SMS ile bilgilendiriyoruz. Ürünün servise ulaştığından kargoya verilmesine değin, her aşamada kullanıcılara SMS gönderiliyor. Ama kullanıcılar isterlerse çağrı merkezinden arıza kaydından servisteki ürünün takibine kadar her aşamda bilgi da alabiliyorlar” diyor. Mercusys kullanıcılarının http://sorgu.tplinksinerji.com/ adresinden garanti süresi, teknik servisteki ürünün durumu vb her tür bilgiyi çağrı merkezini aramadan da öğrenebildiğini açıklayan Yatır, “Bunların yanı sıra web sitesindeki Destek sayfasından ürünlere ilişkin güncel yazılımlara, bilgilere erişebiliyorlar ve bizlere e-posta ile de ulaşabiliyorlar” diyor.

Destek hizmetlerinde de kullanıcı dostu bir marka olduklarını söyleyen Yatır, Mercusys destek kanallarını yenilemeyi ve güçlendirmeyi sürdürdüklerini belirtiyor.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla