1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta açıkladı! Herkesin metaverse kimliği olacak

Meta açıkladı! Herkesin metaverse kimliği olacak
0

Meta açıkladı! Herkesin metaverse kimliği olacak

Sosyal medyayı metaverse dünyasına kaydırmaya çalışan Meta, sanal dünyaya nasıl giriş yapılacağını ayrıntılandırıyor. Şirketin açıklamasına nazaran, Meta Quest VR başlıkları için artık Meta hesabı ve Meta Horizon Profili gerekli olacak.

Meta Horizon Profili nedir ve nasıl oluşturulur?

Meta, bir müddet evvel VR başlıklarının giriş prosedürünü değiştirmiş ve Facebook hesap zorunluluğunu ortadan kaldırmıştı. Şirketten gelen son açıklamada ise VR başlıklar ve Horizon World için kullanılacak profiller muhakkak oldu. Meta Quest kullanmak yahut sanal dünyaya giriş yapmak için Facebook ve Instagram’a gereksinim duyulmayacak.

meta acikladi herkesin metaverse kimligi olacak 0 qaK1hwJY

Sosyal medya devi, hala Instagram ve Facebook aracılığıyla Meta hesabı oluşturmaya müsaade veriyor, lakin bunu zarurî tutmuyor. Toplumsal medya platformlarıyla oluşturulan Meta hesapları; canlı yayın paylaşımı, iletileşme ve takipçileri daha süratli bulma üzere avantajlar sağlıyor.

Şirket ayrıyeten VR kullanıcılarını Meta hesabı üzerinden bağlanmaya teşvik edeceğini söyledi. Tekrar de, Oculus hesabı olan kullanıcılar 2023’e kadar bu biçimde oturum açabilecek. 2023’ten sonra ise Meta hesabıyla birlikte Meta Horizon Profili kullanılacak.

Meta Horizon Profili aslında sanal dünyadaki kimliğinizi oluşturacak. Şirketin açıklamasına nazaran, bu profil üzerinden avatarlarınızı yönetebilecek ve “takipçilerinizle” irtibat kurabileceksiniz. Meta’nın “arkadaş” yerine “takipçi” sözünü kullanması merak uyandırdı.

meta acikladi herkesin metaverse kimligi olacak 1 dAFWL5K2

Sosyal medya devi, 13-17 yaş kümesindeki VR kullanıcılarının hesaplarının otomatik olarak zımnî olacağını söz etti. Ayrıyeten profillerde “Herkese Açık”, “Arkadaşlar ve Aile” ve “Solo” üzere katmanlar da olacak. Bu sayede saklılık telaşları giderilecek.

Peki, siz yeni metaverse kimliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla