1. Ana Sayfa
  2. Haber

Meta Quest Başlıkları Facebook Hesabı Gerektirmeyecek

Meta Quest Başlıkları Facebook Hesabı Gerektirmeyecek
0

Meta Quest Başlıkları Facebook Hesabı Gerektirmeyecek

Meta, Quest sanal gerçeklik başlıklarını kullanmak için bir Facebook hesabı ile giriş yapılması konusundaki zorunluluğu ortadan kaldırıyor. Bunun yerine kullanıcıların Facebook’a bağlanması gerekmeyen yeni bir Meta hesabına ihtiyaçları olacak. Şirket, mevcut ve yeni Meta Quest kullanıcıları için yeni hesabı önümüzdeki ay kullanıma sunmaya başlayacak. Eski bir Oculus hesabı olanların ise 1 Ocak 2023’ten sonra kulaklıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için bir Meta hesabına sahip olmaları gerekecek.

Şirket, bir Meta hesabının bir sosyal medya profili olmadığını vurguluyor ve “Sanal gerçeklik cihazlarınıza giriş yapmanıza ve satın aldığınız uygulamaları tek bir yerde görüntülemenize ve yönetmenize izin verdiğini” ifade ediyor. Ek olarak gelecekteki cihazların da Meta hesapları gerektireceğinin altı çiziliyor.

Yeni hesap türünün yine sosyal yönleri de mevcut. Bir Meta hesabı oluşturduğunuzda, şirketin metaverse vizyonunda kullanacağınız kullanıcı adı, avatar, profil fotoğrafı vb. ile bir Meta Horizon profili oluşturmanız gerekiyor.

Oculus arkadaşları sizin takipçiniz olacak ve onları otomatik olarak takip edebileceksiniz. Bu arda Meta hesabınızı Facebook ve Instagram’a bağlama seçeneğine sahip olacaksınız. Böylece Messenger’ın VR versiyonunda arkadaşlarınızla sohbet edebilecek veya oyun oynayabileceksiniz. Yeni hesaplar, profilinizi gizli yapma ve takipçi isteklerini manuel olarak onaylama seçeneği de dahil olmak üzere gizlilik kontrolleri sunacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla