1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta, Twitch’e rakip olacak yeni platformu test ediyor!

Meta, Twitch’e rakip olacak yeni platformu test ediyor!
0

Meta, Twitch’e rakip olacak yeni platformu test ediyor!

Sosyal medya dünyasında platformların birbirlerine misal özellikleri getirmesi, rekabetin oluşmasında büyük bir tesir oluşturdu. Bilhassa Facebook ve TikTok ortasındaki rekabet, son vakitlerde hayli hissediliyor. Artık ise Facebook ve Instagram’ın sahibi Meta, Twitch rakibi olabilecek yeni bir canlı yayın platformunu test ediyor.

Meta, ‘Super’ isimli platformunu içerik üreticilerle test ediyor

Bir rapora nazaran Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, ‘Super‘ isimli bir canlı yayın platformunu sessizce test ediyor. Ayrıntılara nazaran şirket, bir müddettir içerik üreticilerle birlikte test gerçekleştiriyor. Muhteşem isimli yeni platform kullanıcıların reklam geliri için etkileşimli canlı yayınlar düzenlemesine müsaade verecek.

meta twitche rakip olacak yeni platformu test ediyor 0 SFLGFs9i

Proje, en az 100’den az içerik üreticileriyle test evresinde fakat, 2020’de beri geliştirme kademesinde olduğu söyleniyor. Bloomberg raporu, platformu, insanların özel iletiler ve etkileşimler için ünlülere ödeme yapmalarını sağlayan Cameo’ya benzetti.

Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, Meta’nın şu anda Instagram ve Facebook içerik üreticilerinin siteye direkt erişim talep etmelerine müsaade verdiğini açıkladı. Sözcü yeni proje için “Bu bağımsız bir proje.” dedi. Ayrıyeten şu cümleleri ekledi: “Yaklaşık iki yıldır çok sessizce test ediyorlar. Gaye, sonuçta Meta eser ailesinin bir modülü olabilecek bir sonraki bağımsız projeyi yaratmaktır.”

Twitch’e emsal fonksiyonelliğe sahip görünen platform şu anda Andru Edwards ve TikTok yıldızı Vienna Skye’nin de dahil olduğu şahıslarla deneme etabında. Üstün, şimdilik izleyicilerin akışta yer alan özelliklere erişim için ödeme yaptığı katmanlı bir sistemde çalışıyor.

meta twitche rakip olacak yeni platformu test ediyor 1 syVwrnma

Meta’nın bu adımı, Facebook’un yakın vakitte Reels’lere olan odağı artırmak için Canlı Alışveriş özelliğini kapatmasının akabinde geldi. Uzmanlar, Super’ın içerik oluşturucular için bir pazar olduğunu düşünüyor. Şimdi test kademesinde olan platformun kullanıcılara ne vakit açılacağı hakkındaysa rastgele bir bilgi yok.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Meta, Twitch karşısında başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Facebook ve Instagram ana şirketi Meta, Twitch’e rakip olacak yeni platformunu test ediyor. İşte detaylar!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla