1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta ve DoorDash arasında teslimat ortaklığı!

Meta ve DoorDash arasında teslimat ortaklığı!
0

Meta ve DoorDash ortasında teslimat ortaklığı!

Facebook, kendi hesabınızla ulaşabileceğiniz bir ikinci el satış uygulaması üzere çalışan Marketplace hizmeti sundu. Platformda çok fazla mahallî teslimat seçeneğinin olmaması ise işleri daha da sıkıntı hale getiriyor. Artık de şirket, Facebook Marketplace siparişlerinizi kapınıza teslim etmek için DoorDash ile birlikte paydaşlık kuruyor.

Kuryeler sırf 24 km uzaklığa kadar sipariş alacak

Facebook Marketplace, platform üzerinden satıcılarla alıcıların birbirini bulmasına yardımcı olan bir hizmet. Rastgele bir ek hesap ya da uygulamaya gerek kalmadan bu hizmet sayesinde alışveriş yapmak mümkün. Bu hizmetin gayesi ise ikinci el ürü satışlarını hazır bir sistem üzerinden kullanıcılara sunmak.

meta ve doordash arasinda teslimat ortakligi 0 H5TTGiSi

İlk sefer 2007 yılında ortaya çıkan hizmet artık de teslimatlar için yeni bir adım atıyor. Bir habere nazaran DoorDash, yakın vakitte Facebook Marketplace aracılığıyla satın alınan eserleri alıcıları teslim edecek. Lakin bu teslimat tüm siparişler için geçerli olmayacak.

Kaynaklara nazaran, kuryeler sırf bir arabanın bagajına sığan ve 24 km uzaklığa kadar olan siparişleri alacak. Ayrıyeten raporda, teslimatların 48 saat içinde tamamlanmasının beklendiği yer alıyor. DoorDash’in hizmet için ne kadar ücret alacağı hakkındaysa rastgele bir bilgi yok.

Bununla birlikte hizmetin son aylarda ABD’nin bazı yerlerinde test edildiği bildirildi. Marketplace üzerinden satın alınan eserler, şimdilik Dolly adlı bir hizmet tarafından teslim ediliyor. Bu hizmet ise sadece büyük ögelerle hudutlu.

meta ve doordash arasinda teslimat ortakligi 1

The Wall Street Journal’a göre Meta ve DoorDash, iştirakin birinci basamağında olduğunu doğruladı. Ayrıyeten savlar, bu hizmet doğrultusunda gayenin gençleri Marketplace’e çekmek olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra hizmetin, genç kullanıcılar ortasında popülerliğini koruyan kimi Facebook özelliklerinden biri olduğu belirtiliyor.

Genellikle çevrim içi yemek siparişi ve teslimat platformu olarak bilinen DoorDash, yeni iş birliği sayesinde gelir akışını da genişletiyor. Ayrıyeten bu iştirak, DoorDahs’in CEO’su Tony Xu’nun Meta’nın idare konseyine katılmasından aylar sonra geldi.

Peki, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla