1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Meta’da büyük ayrılık: Zirve yönetici istifa etti

Meta’da büyük ayrılık: Zirve yönetici istifa etti
0

Toplumsal medyayı ve metaverse gelişmelerini domine eden Meta, son vakitlerde işleri oldukça hızlandırdı. Şirketin Facebook’tan Meta’ya evrilmesi arkaplanda büyük bir iş yükü doğurmuştu ve bu yükü sırtlayan zirve isimlerden Sheryl Sandberg, artık şirkette yer almadığını açıkladı. Yaşanan bu ayrılığın, Meta’nın yakın gelecekteki faaliyetlerine yansıyacak üzere duruyor.

Meta COO’su Sheryl Sandberg, şirketten ayrıldı

Meta’nın tahminen de en değerli ismi olan Sheryl Sandberg, şirketin vizyonundaki değişiklikleri sırtına yükleyen isimdi. Yakın vakte kadar yalnızca alıştığımız toplumsal medyayı elinde tutan Meta, çok daha cesurca yatırımlar yapmaya başladı. COO, yani Chief Operation Officer durumundaki Sandberg, şirketteki operasyon faaliyetlerinin zirvesindeki isimdi.

Sandberg, ayrılığına dair konuşurken ‘Hayatımın sonraki kısmını yazma vakti geldi.” sözlerini kullandı. Şirkette 14 yıldır birebir durumda çalışan Sandberg, Mark Zuckerberg’den sonra en yetkili kişiydi.

metada buyuk ayrilik zirve yonetici istifa etti 0 7J5u6zAL

Deneyimli COO, bugüne dek şirketin aydınlık ve karanlık günlerinde medyanın takip ettiği isimlerden biriydi. Aslında son yıllarda eski ismiyle Facebook olan Meta, düzgün günler geçirmiyordu. Bilhassa de data saklılığı konusunda pek çok skandal yaşandı ve bunların üstesinden gelinmesinde Sheryl Sandberg de büyük bir rol oynadı.

Meta’da yaşanan ayrılıklar bir müddettir daha çok göze batar hâlde. Bunun nedeni, geçen yıl itibariyle şirketin metaverse’e odaklanacağını açıklamasıydı ve bu amaçların birden fazla insan tarafından ‘uçuk’ olarak nitelendirilmesiydi. Geçen yıldan beri deneyimli mühendislerden yöneticilere kadar pek çok değerli ismin kaybedildiğini gördük, fakat Meta üzere bir şirketin bu kişilerein yerini doldurup dolduramayacağı asıl soru olmalı.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla