1. Ana Sayfa
  2. Haber

Meta’nın ilk ‘metaverse’ Uygulaması

Meta’nın ilk ‘metaverse’ Uygulaması
meta-horizon-world
+ - 0

Meta’nın ilk ‘metaverse’ Uygulaması Horizon World!

Yalnızca ABD ve Kanada’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilen Meta’nın ilk ‘metaverse’ Uygulaması yayına geçiyor.

Facebook metaverse oluşturmaya odaklanmak için kendisini Meta olarak yeniden adlandırdı ,ancak şu ana kadar gördüğümüz tek şey birkaç garip demo . Horizon Worlds ! Zuck’un sanal vizyonunu deneyimlemek için ilk şansımız.

Uygulama birkaç uyarı ile artık ücretsiz olarak kullanılabilecek.En az 18 yaşında olmalı ve ABD veya Kanada’da ikamet etmelisiniz. Ayrıca, 13 Ocak 2022’den sonra oyun Quest 1’de desteklenmeyeceği için Oculus Quest 2’ye ihtiyacınız var.

Geçen Ağustos ayında Meta, Sanal alanı deneyimlemek ve hatta şirket tarafından sağlanan araçlarla yeni şeyler inşa etmesine izin vermek için Horizon Worlds’ü başlattı.

Aşağıdaki videoda neler yapabileceğinize dair bir fikir edinebilirsiniz.

Horizon World’ün fragmanı şık görünse de, gerçek hayattaki oynanış biraz çocukça olabilir. OtterWorldy tarafından kaydedilen görüntüler aşağıdaki YouTube kanalı videosunda.

Meta Ekim ayında 10 milyon dolarlık bir içerik oluşturucu fonu ayırdığını duyurdu bu yüzden umarım bazı yetenekli geliştiriciler bu ‘metaverse’ için sürükleyici oyunlar yaratabilir.

Şu anda Horizon Worlds’de neler var?

Meta, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Arena Clash adlı bir 3v3 lazer etiket oyununu piyasaya sürüyor. Şirket ayrıca Wand & Broom adlı bir şehir gezgini, Pixel Plummet adlı bir arcade tarzı battle royale ve Mark’s Riverboat adlı sanal bir tekne yolculuğu gibi bazı mevcut oyun ve deneyimlerin altını çizdi.

metaverse horizon world

Sosyal ağ şirketi, birkaç komut dosyasını değiştirerek oyun yapabilen ve giriş engelini azaltan araçlar yayınlıyor. Açıkçası, Meta bunu Minecraft benzeri bir deneyim haline getirmeye çalışıyor – ancak Horizon Worlds buna yaklaşmadan önce uzun bir yol var.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla