1. Ana Sayfa
  2. Haber

Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Microsoft Defender Çıktı

Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Microsoft Defender Çıktı
0

Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Microsoft Defender Çıktı

Daha önce sadece kuruluşlar ve büyük organizasyonlara sunulan Microsoft Defender artık bireysel kullanıcılar için de hazır. Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma platformu için ayrı lisanslar artık Microsoft 365 Kişisel ve Microsoft 365 Aile abonelikleri aracılığıyla da edinilebiliyor.

Microsoft Defender artık bireysel tüketiciler için Microsoft 365 aboneliğinin bir parçası durumunda ve Windows, macOS, iOS ile Android için kullanılabiliyor. Bu, tek bir Microsoft 365 aboneliği ile, her biri farklı bir işletim sistemi çalıştıran beş adede kadar cihaz için koruma sağlanabileceği anlamına geliyor.

Microsoft Defender, Windows Defender’dan daha kapsamlı olmasıyla öne çıkıyor. Platform, Microsoft’un sunabileceği tüm güvenlik korumaları için bir merkez görevi görecek şekilde tasarlanmış ve kullanıcıların cihazlarının her birinin güvenlik durumu hakkındaki bilgileri görmelerini sağlıyor.

Microsoft Defender bir süredir tüm büyük işletim sistemlerinin resmi uygulama mağazalarında yer alıyor. Öte yandan, Microsoft 365 lisansı bundan böyle Microsoft Defender’ı da içerecek ve bu nedenle birden çok cihazda virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avı girişimlerine ve fidye yazılımlarına karşı gelişmiş koruma sağlayacaktır.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla