1. Ana Sayfa
  2. Haber

Microsoft Edge 102 Yayınlandı

Microsoft Edge 102 Yayınlandı
0

Microsoft, Edge tarayıcısının yeni sürümünü Windows ve macOS işletim sistemleri için kullanıma sundu.

Sürüm 102 büyük bir güncelleme üzere görünmüyor. Resmi sürüm notları, güncellemenin büsbütün güvenlik düzeltmeleri ve yöneticiler için yeni siyasetlerle ilgili olduğunu belirtiyor.

Bunun nedeni, Microsoft’un Google Chrome üzere dört haftalık bir sürüm döngüsüne geçmesi. Daha evvel Microsoft, her altı haftada bir büyük güncellemeler yayınlardı, lakin Edge 94’ün piyasaya sürülmesinden sonra işler değişti. Dört haftalık sürüm döngüsü, kullanıcılar için daha süratli özellik güncellemeleri sağlıyor olsa da güncellemelerde artık daha az yeni özellik görüyoruz. Örneğin Microsoft Edge 102 rastgele bir büyük değişiklikle gelmiyor, fakat Chromium’dan küçük iyileştirmeler var.

Chromium 102’nin üzerine inşa edilen bu sürümle birlikte birtakım yeni yeni küme siyasetleri benimsendi. Microsoft ayrıyeten “Microsoft Edge‘de görüntülenen PDF’ler için JavaScript ve XML Forms Architecture (XFA) tabanlı formlar için takviye eklediğini söylüyor. Bununla birlikte, şirketin hızlı bir halde geriye yanlışsız arama yapmanızı sağlayan yeni özelliği etkinleştirdiğini not düşelim.

Edge Canary derlemelerine nazaran Microsoft, tarayıcı için “Notes” isimli OneDrive tabanlı belge ve not paylaşım aracı üzerinde çalışıyor. Edge Notes, evraklarınızı Edge’in yüklü olduğu aygıtlarınızda paylaşmanıza imkan tanıyacak. Ek olarak Edge, daha küçük bağlam menüleri ve Cloudflare tarafından desteklenen yerleşik VPN gibisi bir özelliği beraberinde getirecek.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla