1. Ana Sayfa
  2. Haber

Microsoft Edge İçin Yeni Belge Paylaşım Özelliği: Edge Drop

Microsoft Edge İçin Yeni Belge Paylaşım Özelliği: Edge Drop
0

Microsoft, Edge tarayıcısı ile cihazlar arasında dosya ve notların paylaşılmasını kolaylaştırmak için yeni bir özellik getiriyor: Edge Drop. Bu özellik tarayıcının araç çubuğuna uygulandı ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahip. Edge Drop kullanıma sunulduğunda uygulamalar, metinler, notlar, dosyalar ve farklı türler dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi hızlıca paylaşabilirsiniz. Microsoft bulut entegrasyonu sayesinde yükleme ve indirme hızı da yüksek.

microsoft edge icin yeni belge paylasim ozelligi edge drop 0

Microsoft, Edge için yeni bir bulut depolama hizmeti üzerinde çalışmıyor, şirket bunun yerine OneDrive kullanmayı planlıyor. Özelliğe erişmek için Microsoft hesabınızda oturum açmanız gerekiyor ve özelliğin depolaması görünüşe göre OneDrive’a bağlı olacak. OneDrive’ınızın depolama alanı azaldığında ise özelliği kullanamıyoruz.

microsoft edge icin yeni belge paylasim ozelligi edge drop 1

Microsoft hesabınıza bağlandıktan sonra, bir “Drop” paneli başlatmak için araç çubuğundaki “gönder” simgesine tıklayabilirsiniz. Düğmeyi seçerek veya mesaj kutusuna yazarak ilk dosyanızı veya notunuzu gönderebilirsiniz.

microsoft edge icin yeni belge paylasim ozelligi edge drop 2 YYPpLhEj

Drop ile “.exe” uzantılı dosyalar da dahil olmak üzere her şeyi paylaşmak mümkün. Edge Drop sekmelerinden birinde OneDrive entegrasyon depolaması göze çarpıyor. Bu da OneDrive tarafından kullanılan alanın depolama planınıza dahil edileceğini gösteriyor. Elbette dosyalarınızı paylaşmak için OneDrive’ı kullanabilirsiniz, ancak yeni özellik dosyaları paylaşmayı ve bunlara erişmeyi daha kolay hale getirecek. Aynı zamanda yeni özellik, Microsoft’un Office aboneliğini veya OneDrive premium depolamasını daha fazla kullanıcıya satmasına yardımcı olabilir.

microsoft edge icin yeni belge paylasim ozelligi edge drop 3 Z2V1dfWt

İsteğe bağlı olarak gelen Edge Drop’u Ayarlar > Görünüm bölümünden aktif etmek mümkün. Şu anda Canary kanalında belirli bir kullanıcı kitlesi bunu test ediyor ve yakında genel kullanıma açılacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla