İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Microsoft engelli kullanıcılar için özelleştirilebilir fareler hazırladı

Microsoft engelli kullanıcılar için özelleştirilebilir fareler hazırladı
+ - 0

microsoft engelli kullanicilar icin ozellestirilebilir fareler hazirladi 0 YhBUbkJJ

Bugün bilgisayarlarımızda alışık hale geldiğimiz fare ve klavye tasarımı ne yazık ki engelli kullanıcılar için eziyete dönüşebiliyor. Micorost bu açıdan farklı kullanım formları sunabilen yeni adaptif fare ve kısayol tuşlarını tanıttı.

Microsoft adaptif fare ve kısayollar

Karo biçimindeki Microsoft adaptif fare modeli kablosuz olarak birebir anda 3 aygıta bağlanabilirken USB Tip-C opsiyonunu da kullanabiliyorsunuz. Fare modeli 3D aksesuarlarla farklı formlara girebiliyor. Örneğin Microsoft’un klasik faresine dönüşebilirken kuyruk biçiminde aksesuarı ile daha süratli bir kullanım sağlayabiliyor. Ya da sağ yahut sol el için optimize edilebiliyor.

Türk Telekom’dan emekliler için avantajlı tarifeler

3 gün evvel eklendi

Öbür taraftan ellerini tam olarak kullanamayanlar için joystick, halka yahut daire biçiminde kısayol tuşları geliştirilmiş. Bunlar tekrar özelleştirilebiliyor. Adaptif irtibat merkezine 4 tane tuşu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz. Bu merkez tekrar 3 farklı aygıta bağlanabiliyor ve USB Tip-C opsiyonunu da kullanabiliyorsunuz. Yeni adaptif aksesuarların FCC onayı sonrasında satışa sunulacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Microsoft’tan engelli kullanıcılara özel aksesuarlar

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla