1. Ana Sayfa
  2. Haber

Microsoft Store Performansını Güzelleştiren Güncelleme Yolda

Microsoft Store Performansını Güzelleştiren Güncelleme Yolda
0

Microsoft, Dev Channel’da test edilmek üzere Windows 11’in uygulama mağazası için yeni bir güncelleme yayınlıyor. Böylece uygulama güncellemeleri çok daha uygun ve süratli halde yapılabilecek.

Microsoft Store’un taşınabilir uygulama mağazalarına kıyasla Windows topluluğunda pek tercih edildiğini söyleyemeyiz. Redmond devi ise mağazasına son devirde daha fazla odaklandı. Yakın tarihte Android uygulama dayanağının geldiğini bildirmiştik. Şirket ayrıyeten hem geliştiriciler hem de kullanıcıları teşvik edecek yenilikler yapmaya devam ediyor.

Mağaza bir müddettir Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda ve Windows 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana kıymetli ölçüde iyileştirmeler aldı. Windows 11’den başlayarak Microsoft, Win32 uygulamaları, web uygulamaları ve Android uygulamaları (Amazon App Store) için takviye ekleyerek mağazasını bir üst noktaya taşıyor.

Performans güncellemesinin bir modülü olarak Microsoft, mağazada gezinme tecrübesini daha güzel hale getiriyor. Bu noktada yakında sayfaların eskisinden daha süratli yüklendiğini fark edebilirsiniz. Öteki bir yeni yenilik ise Android uygulama takviyesi tarafında. Web’de gezinirken ve Mağaza’da bulunan yeni bir uygulamayla karşılaştığınızda, Microsoft Mağazasında bulunan Android uygulamasına ilişki içeren yeni bir açılır pencere göreceksiniz. Lakin bu durum aygıt uyumluluğuna bağlı olarak gerçekleşecek.

Microsoft Store’un yine tasarlanmış arayüzü, uygulamaları bulmak, karşılaştırmak, yüklemek ve güncellemek için süratli ve kolay bir yol sağlıyor. İster fiyatsız ister fiyatlı bir uygulamanız olsun, Microsoft Store’daki güncellemeleri tek bir tuşla denetim ederek bunları yeni tutmak mümkün hale geldi.

İşin berbat yanı, mağaza uygulamanın art planda çalışıp çalışmadığını belirleyemeyecek formda tasarlandı. Microsoft ise mağazadaki güncelleme tecrübesini geliştirme konusunda istekli. Örneğin, Mağaza Kütüphanesindeki “Güncelle” düğmelerine tıklarsanız, Microsoft Store çabucak en son sürümleri indirmeye başlıyor, fakat açtığınız uygulamalar için güncellemeleri atlıyor. Bu, Mağazada daha az yanılgı olmasını sağlayacak ve muhtemel data kaybını önleyecek.

ARM64 Takviyesi

İşletim sistemi üreticisi ayrıyeten Store için lokal Arm64 dayanağı sunmaya başlıyor. Böylece uygulama mağazasını Surface Pro X üzere Windows 11 ARM aygıtlarında kullandığınızda daha süratli ve daha âlâ performans edebilirsiniz.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla