1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Microsoft yöneticisi, metaverse’de cinsel bağa girdi!

Microsoft yöneticisi, metaverse’de cinsel bağa girdi!
+ - 0

Metaverse dünyasının en büyük tehlikelerinden biri Microsoft‘un ofisinde yaşanmış olabilir. Ortaya çıkan son argümanlara nazaran teknoloji devindeki yöneticiler, cinsel tacizlerde bulunmaya devam ediyor. Hatta bir yöneticinin VR gözlük ile cinsel içerikli görüntüler izlediği argüman edildi.

Microsoft, VR gözlüklü cinsel bağlantı skandalıyla çalkalanıyor

HoloLens akıllı gözlüklerinin geliştiricisi olarak tanınan Alex Kipman’in başı cinsel skandallar ile kaygıda. Business Insider’ın haberine nazaran Kipman, ofis içerisinde birçok kere “istenmeyen fizikî temaslar” da dahil olmak üzere cinsel yönelimlerde bulundu.

Microsoft çalışanlarından gelen argümanlara nazaran Kipman, HoloLens gözlük ile ofis içerisinde pornografik görüntüler da izledi. Onlarca Microsoft çalışanını hem kelamlı hem de fizikî olarak taciz ettiği belirtilen yöneticinin, Microsoft’a büyük ziyan verebileceği düşünülüyor.

microsoft yoneticisi metaversede cinsel baga girdi 0

Daha evvel birkaç sefer daha yaşanan bu durum, Microsoft CEO’su Satya Nadella tarafından ele alınmak zorunda kaldı. Nadella, şirket içerisinde taciz skandallarını çözmek için tüm çalışanlarına kelam verdi ve ofis içerisindeki “fizikî latifeleri” çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Teknoloji devi, ortaya çıkan son savlara karşı araştırma başlattı. Şirket şimdilik rastgele bir onaylamayı yahut reddetme olmayacağını aktardı. Alex Kipman ile ilgili ise Microsoft’tan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Bize bildirilen her sav araştırılır ve doğrulandığı tespit edilen her argüman için açık bir süreç yapılır. Bu disiplin cezası, fesih, rütbe düşürme, maaş yahut ikramiye kaybı, resmi kınama, mecburî eğitim, koçluk yahut kimilerinin birleşimine kadar değişebilir.”

microsoft yoneticisi metaversede cinsel baga girdi 1 5IRVatYf

Ayrıyeten bir müddet evvel Microsoft kurucusu Bill Gates için misal tezlerde bulunuldu. Gates’in şirket yöneticisi olduğu yıllarda, bayan çalışanlara cinsel yönelim gösterdiği bildirildi. Hatta eski CEO’nun bu sebepten ötürü Microsoft idare heyetinden ayrılmak zorunda kaldığı aktarıldı.

Siz Microsoft yöneticisinin cinsel ilgi argümanları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla