1. Ana Sayfa
  2. Haber

Mini Bilgisayarlara Geri Dönüş: MNT Pocket Reform Tanıtıldı

Mini Bilgisayarlara Geri Dönüş: MNT Pocket Reform Tanıtıldı
0

Mini Bilgisayarlara Geri Dönüş: MNT Pocket Reform Tanıtıldı

Netbook çağı çoktan gelip geçti, ancak küçük ve işlevselliği yüksek teknolojik cihazlar her zaman ilgi çekmiştir. MNT Research tarafından yeni duyurulan Pocket Reform da bu cihazlardan biri. Modüler cihazı çekici kılan şey Raspberry Pi Compute Module 4 gibi düşük güçlü bir sistemden güç alması, ancak görünüşü de bir hayli ilgi çekici.

mini bilgisayarlara geri donus mnt pocket reform tanitildi 0 O18RJmIz

Geri dönüştürülebilir bir kasadan ve yeniden kullanılabilir parçalardan üretilen Pocket Reform, arkadan aydınlatmalı bir mekanik klavyeye sahip. 7 inçlik mini dizüstü bilgisayarda 331 PPI piksel yoğunluğu sunan 7 inçlik 1080p ekran kullanılırken, bir de 4K destekli mikro-HDMI çıkışı yer alıyor. Yerleşik olarak Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 desteğiyle gelen cihaz, mikro SIM kart yuvası taşıyor ve 4G/5G modem seçeneği sunulmuş.

mini bilgisayarlara geri donus mnt pocket reform tanitildi 1 uWS5hppk

Depolama için 128 GB’a kadar eMMC flash yongalar kullanılırken, 2 TB kapasiteye kadar SSD’ler için bir M.2 yuvası mevcut. Yazılım tarafında Debian, Arch, Ubuntu ve Void Linux dağıtımlarının yanı sıra Plan 9 (9front) ve Genode işletim sistemleri destekleniyor.

Standart yapılandırmada NXP i.MX8M Plus isimli bir SoC tercih edilmiş. Bununla birlikte, Raspberry Pi Compute Module 4 ve Pine SOQuartz RK3566 seçenekler de sunulmuş. 20 × 12.6 × 4.5 cm gibi küçük boyutlara sahip olan Pocket Reform henüz beta programında. Bu mini bilgisayar doğrudan satışa çıkabilir veya kitle fonlamasıyla birlikte piyasaya sürülebilir.

MNT Pocket Reform Özellikleri

  • NXP Layerscape LS1028A (2× ARM Cortex-A72, 8 veya 16GB DDR4, Vivante GC7000UL GPU)
  • Raspberry Pi CM4 (4× ARM Cortex-A72, 8 GB DDR4, VideoCore GPU)
  • Pine SOQuartz RK3566 (4× ARM Cortex-A55, 8 GB DDR4, Mali G52 GPU)

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla