İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

MSI’ın Yeni Çözümüyle M.2 SSD’leri Takmak Kolaylaşıyor

MSI’ın Yeni Çözümüyle M.2 SSD’leri Takmak Kolaylaşıyor
+ - 0

MSI’ın Yeni Çözümüyle M.2 SSD’leri Takmak Kolaylaşıyor

AMD, yeni AM5 platformuyla birlikte B650, X670, X670E gibi yonga setlerini piyasaya sürecek. Henüz doğrulanmamış olsa da B650E (Extreme) gibi farklı bir yonga setinin geleceğini öğrenmiştik. Şimdi MSI’ın sunumundan ve kullanıcı kılavuzundan bazı ekran görüntüleri yayınlandı. Burada M.2 SSD’yi takabilmemiz için geliştirilen yeni bir tasarımdan bahsediliyor.

msiin yeni cozumuyle m2 ssdleri takmak kolaylasiyor 0 cZR5bF6p
MSI’ın Screwless M.2 Shield Frozr M.2 SSD montaj çözümü

EZ M.2 Clip (Screwless M.2 Shield Frozr ile) isimli çözüm sayesinde M.2 SSD’lerin kurulumu çok daha basit hale geliyor. Geçmişte tüm anakartlarda sürücüleri bir vida ile tutturuyorduk. MSI’ın yeni çözümü ise vida yerine mandal kullanıyor. Bu noktada M.2 soğutma kalkanını takmak biraz daha zor gibi görünüyor, ancak genel olarak kurulum çok daha kolay olacak. Şirket kısa zaman önce MSI Insider yayınında kurulumu detaylıca göstermişti.

1 – 2

msiin yeni cozumuyle m2 ssdleri takmak kolaylasiyor 1 yMFCaWvg

msiin yeni cozumuyle m2 ssdleri takmak kolaylasiyor 2 qCcrcVhi

MSI Shield ile birleştirilmiş M.2 SSD yöntemi, şirketin X670E MEG Godlike, X670E MEG Ace ve MPG X670E Carbon Wi-Fi gibi MEG ve MPG serilerinde kullanılabilecek. Diğer anakartlarda yalnızca EZ M.2 Clip çözümü sunuluyor. MSI’ın AMD 600 anakartlarının çoğunda bu çözümün kullanılmasını bekliyoruz. Ek olarak, bazı M.2 yuvalarının halen vida çözümüne güvendiği söyleniyor. Yani bazı yuvalarda EZ M.2 Clip çözümü, bazı yuvalarda geleneksel çözümler kullanılacak.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla