1. Ana Sayfa
  2. Haber

Müzik Tanıma ile Bulunan Şarkılar Artık Shazam ile Eşzamanlanıyor

Müzik Tanıma ile Bulunan Şarkılar Artık Shazam ile Eşzamanlanıyor
0

Müzik Tanıma ile Bulunan Şarkılar Artık Shazam ile Eşzamanlanıyor

Shazam tarafından iOS’taki Müzik Tanıma özelliğiyle tanımlanan şarkıların artık Shazam uygulamasıyla senkronize olması için iPhone ve iPad uygulaması güncellendi.

Hala bilmeyenler için Shazam, çalmakta olan müziği dinliyor ve tanımlayabiliyor. Apple’ın iPhone ve iPad cihazları uygulama yüklü olsun veya olmasın, Denetim Merkezi’ndeki Müzik Tanıma düğmesi aracılığıyla ve Siri’den çalmakta olan bir şarkıyı tanımlamasını isteyerek kullanılabilen yerleşik Shazam entegrasyonuna sahip.

Daha önce Kontrol Merkezi’ndeki Müzik Tanıma ile Shazam uygulaması arasındaki senkronizasyon özelliğinin iOS 16 geliştirici beta çalıştıran cihazlarla sınırlı olduğuna inanılıyordu. Öte yandan Shazam şimdi özelliği iOS 15 çalıştıran cihazlar için mevcut uygulamaya da sundu.

Ayrıca bu güncellemede yeni olan Shazam geçmişi artık cihazlar arasında senkronize ediliyor. Önceden, Kontrol Merkezi’ndeki Müzik Tanıma düğmesine uzun süre basıldığında sadece geçerli cihaz için şarkı tanımlama geçmişi görüntüleniyordu. Artık uygulama veya Kontrol Merkezi aracılığıyla yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, aynı Apple Kimliği ile oturum açmış herhangi bir cihazdan tanımlanan tüm şarkılar gösterilecek.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla