1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

NFT Summit İstanbul’a Damgasını Vuracak

NFT Summit İstanbul’a Damgasını Vuracak
+ - 0

Türkiye’nin ve bölgenin kapsamlı birinci ve en büyük etkinliğ NFT Summit İstanbul 2022, Lütfi Kırdar Kongre ve Stant Sarayı’nda 28 – 29 Mayıs’ta başlıyor. WEB 3 altyapılarına ve projelerine, NFT, metaverse, token, dApp ve blockchain projelerine ve şirketlerine yatırım yaparak, bölümde bir kuluçka merkezi misyonunu yürüten Meta Venture Fund, organize ettiği aktiflikte portföyündeki Aerospace, RoboClash ve Inflow Token üzere projeleriyle, doruğa damgasını vuracak.

Dünyada büyük ses getiren NFT’ler, Türkiye’de de büyük ilgiyle karşılanıyor. Meta Venture Fund tarafından organize edilen Türkiye’nin ve bölgenin kapsamlı birinci ve en büyük aktifliği NFT Summit İstanbul 28– 29 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Stant Sarayı’nda kapılarını açıyor. Meta Venture Fund, portföyündeki Aerospace Finance, RoboClash ve Inflow Token, Face The Zeitgeist, apeXturco üzere projeleriyle aktiflikte fırtına estirmeye hazırlanıyor. Meta Venture Fund’ın, tepede iki sürpriz projeyi daha duyurması bekleniyor.

nft summit istanbula damgasini vuracak 0

Projelerin tanıtımı ve lansmanı NFT Summit İstanbul’da yapılacak

Meta Venture Fund’ın portföyündekiAerospace Finance, web3 dünyasında güçlü ve sağlam bir ekosistem yaratmak için geliştirildi. Bu ekosistemin içerisinde yer alan NFT, GameFi, DAO projeleriyle birlikte merkeziyetsiz birçok projenin finans ve ekosistem idaresini son teknolojiyle geliştiren Aerospace Finance, bir merkeziyetsiz yapıdan daha fazlası olacak. Aerospace, NFT Summit İstanbul bünyesindeki lansmanıyla kendine ilişkin $GALAXY’nin de birinci satışına başlayacak.

Profane Pigegon Studios ve Spike Games ortak projesi olarak Meta Venture Fund ve Games United yatırımıyla hayata geçecek olan RoboClash ise oyun dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Kullanıcıların Avalanche platformunun kripto para ünitesi olan AVAX ile ödeme yaparak diledikleri sayıda Robo karakter satın alabildiği ve tekrar birebir para ünitesi ile oyun oynayıp AVAX kazanabildiği oyunun tüm karakterleri NFT’lerden oluşuyor. RoboClash’in ön lansmanı da 28 Mayıs’ta NFT Summit İstanbul’da gerçekleştirilecek. Web3 tabanlı RoboClash oyun projesinin birinci 10 bin eşsiz karakteri, lansmandan kısa bir mühlet sonra satışa sunulacak.

Meta Venture Fund’ın bir öteki projesi Inflow Token ise influencerlar, takipçiler ve markalar ortasındaki ilgileri demokratikleştirmeye yardımcı olacaktır. Mevcut statüko, bir kişinin bir etkileyici olduğu bir durum. Takipçileri denklemden çıkarırsanız, tüm formül bozulur. Birebir vakitte, takipçilerin bu denklemden elde ettiği hiç ekonomik yarar yoktur. Inflow Token ile herkes kazanıyor. Takipçi takip ettiği influencer’dan angajman satın alıyor, bu satın almanın karı da token aracılığıyla bütün iktisat ile paylaşılıyor. Ön satışına başlayan bu proje de NFT Summit İstanbul iştirakçileri ile bulaşarak, tanıtımını yapacak.

Bu temel projelerin dışında, bir PFP ve avatar projesi olan apeXturco, metaverse temelli bir dijital ve çağdaş sanat müzesi olan Face The Zeitgeist (Zamanın Ruhuyla Yüzleşme) da lansmanı yapılacak projelerin ortasında yer alıyor. Meta Venture Fund, bu projelerin dışında geliştirdiği iki yeni işbirliği ve projeyi de birinci kere NFT Summit İstanbul’da açıklayacak.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla