1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Nihayet: iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!

Nihayet: iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!
0

Nihayet: iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı!

Teknoloji dünyasında son devirde gözler Apple’ın üzerinde. iOS 16 başta olmak üzere işletim sistemlerinin yeni sürümleri ile sıkça gündeme gelen teknoloji devinin yeni iPhone’larını ve öbür eserlerini önümüzdeki ay tanıtacağı herkes tarafından biliniyordu: iPhone 14 tanıtım tarihi resmen açıklandı!

Apple yeni telefonlarını ve akıllı saatini, 7 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 20:00’da tanıtacak. Apple Park yerleşkesindeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan tanıtım aktifliği fizikî olarak yapılacak. Bizde ShiftDelete.Net olarak aktiflik sonrasında birinci görüntüler ile karşınıza çıkacağız.

iPhone 14 özellikleri nasıl olacak?

Bu yıl itibariyle Küçük modeline veda eden Apple, iPhone 14 serisinde de 4 model ile karşımıza çıkacak. Şimdi katılaşmamış olsa da, sızıntılara nazaran bu modeller: 6.1 inçlik iPhone 14, 6.7 inçlik iPhone 14 Max, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekrana sahip olan iPhone 14 Pro Max olacak.

nihayet iphone 14 tanitim tarihi aciklandi 0 Xpn9jhV2

Yani iki farklı ekran boyutu, iki farklı halde karşımıza çıkacak. Kullanıcılar Pro modeli tercih etmeden de büyük ekranlı bir iPhone’a sahip olacak. Varsayım edebileceğiniz üzere Pro modeller çok daha düzgün bir donanım ile kullanıcı karşısına çıkacak.

iPhone 14 Pro modellerinde uzun müddettir hayatımızda olan çentiğin yerini delikli ekrana bırakması beklenirken, Apple A16 Bionic işlemciden güç alan Pro modellerinin 48 Megapiksel çözünürlük sunan bir kamera ile gelmesi sıkça gündeme getirilen bir argüman. Şayet bu gerçekleşirse Apple büyük bir sıçrama gerçekleştirerek uzun müddettir vazgeçemediği 12 Megapiksel çözünürlüğü 4 kat artırmış olacak.

Standart modeller yani iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise hali hazırda iPhone 13 serisine güç veren Apple A15 Bionic işlemci ile gelecek. Yeni renk seçenekleri, daha güzel bir ultra geniş açılı kamera, daha süratli 5G ve Wi-Fi 6E şimdilik ortaya çıkan yenilikler ortasında.

İşlemcinin tıpkı kalacak olması olumsuz bir gelişme üzere görünüyor olsa da, Apple’ın fiyat siyaseti bu olumsuzluğu ortadan kaldırabilir. A15 Bionic işlemci günümüz kaidelerinde epey güçlü ve kâfi.

Etkinliğin bir başka odak noktası olan Apple Watch Series 8’in ise düşük güç modu, daha uzun pil ömrü, yeni S8 işlemci ve otomobil kazası algılama üzere özellikler ile donatılması bekleniyor. Ayrıyeten daha büyük boyuta ve güçlü bir yapıya sahip olan Apple Watch Pro modeli de gündemde.

Pro tabirinden de anlayabileceğiniz üzere bu saatin amaç kitlesi, atletler ve güç kurallar altında çalışan profesyonel bireyler. İkinci jenerasyon AirPods Pro, yeni iPad ve iPad Pro’unun yanı sıra Apple Silicon ile güçlendirilmiş Mac Pro beklenen eserler ortasında, fakat bunlar Ekim ayına da ertelenebilir.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla