1. Ana Sayfa
  2. Haber

NZXT, Termal Macun Pazarına İlk Adımını Attı

NZXT, Termal Macun Pazarına İlk Adımını Attı
0

NZXT, Termal Macun Pazarına İlk Adımını Attı

İşlemciler ve GPU‘lar ile soğutucular arasında yer alan termal macunlar soğutma performansını artırmak için kullanılıyor. Yeni bir PC inşa ederken veya genel bakım yaparken bu konu özellikle önemlidir. Bugün piyasada çok sayıda ürün seçeneği var. NZXT ise High-performance Thermal Paste isimli ürünüyle birlikte ilk termal macununu piyasaya sürdü.

Son yıllarda elmas ve sıvı metal (elektriksel iletkenlik ve alüminyum ile kimyasal reaksiyonlar nedeniyle tehlikeli olabilen) gibi malzemelerle yapılan bazı ezoterik macunlar ortaya çıktı. NZXT’nin standart macun çözümü elektriksel olarak iletken ve aşındırıcı değil, uygulanması kolay.

NZXT, macununun çinko oksit, sıvı polimer ve alüminyum malzeme kullandığını söylüyor. “Yüksek performanslı” bir seçenek olarak karşımıza çıkan macun Arctic MX-5 ile eşit termal iletkenliğe sahip. Yani genel kullanım için oldukça yeterli bir termal macun olduğunu söylemek mümkün. Fiyatlandırmaya gelince, 3 gramlık ürün 9.99 dolar ve 15 gramlık ürün 19.99 dolarlık fiyat etiketine sahip.

NZXT HPTP
Termal iletkenlik6.3 W/mk
Yoğunluk (g/cc)3.5
Akışkanlık/kıvam (mPa.s)35~220×103
RenkGri
Kullanım ömrü3 yıl raf ömrü
Miktar15 gr (19.99$), 3 gr (9.99$)

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla