1. Ana Sayfa
  2. Haber

OPPO, Renovators Projesi’nin Dördüncüsünü Duyurdu

OPPO, Renovators Projesi’nin Dördüncüsünü Duyurdu
0

OPPO, sanat ve teknolojinin birlikteliğine vurgu yapan sanat eserleri ortaya çıkarmak için, profesyonel sanatçıların yanı sıra dünyanın her yerinden sanat ve tasarım okullarındaki öğrencilere ve profesörlere açık olan OPPO Renovators projesinin dördüncüsünü duyurdu. Teknoloji ve sanatın kesiştiği noktada yetenekli sanatçıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen OPPO Renovators, OPPO’nun yeni marka sloganı ‘Geleceğe İlham’ ve Reno serisiyle şekillenen ‘Gençliğe İlham’ kavramlarını temel alıyor.

Etkinliği üç yıldır sürdüren OPPO, bu süre boyunca dünya çapında 40’tan fazla ülkedeki 230’dan fazla şehirde en iyi sanat tasarım okulları ve üniversitelerle ortaklıklar geliştirdi. Bugüne kadar programa yaklaşık on bin sanatçı katıldı ve OPPO’nun desteğiyle birçok seçkin proje geliştirildi.

OPPO Başkan Yardımcısı, Küresel Pazarlama Başkanı ve Renovators programının kurucusu William Liu, Renovators projesiyle ilgili olarak, “OPPO Renovators ile geleceğe yönelik sanat ve tasarım uygulamaları geliştirmek için küresel bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz. Genç sanatçıların teknoloji ve sanatı birleştiren yaratıcı süreçlerine ilham vermek ve inovasyonun gücüyle daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

‘Sanat + Teknoloji’ kavramına odaklanmaya devam eden Renovators 2022, dünyanın her yerinden katılacak sanatçıların eserlerini ‘Future Renovators’ ve ‘Brand Renovators’ olmak üzere iki yarışma kategorisi altında değerlendirecek. Gönderilen eserler uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Jüri üyelerinin arasında, Renovators programı kurucusu, Çin Sanat Akademisi’ne bağlı Intermedia Sanat Okulu (SIMA) Dekan Yardımcısı, ünlü sanatçı ve küratör Dajuin Yao, animasyon ve çağdaş sanat küratörü ve yapımcısı Gerben Schermer, ve bağımsız küratör olarak Kyoto Sanat Üniversitesi’nden Konuk Profesör Takahiro Kaneshima yer alıyor.

Yaratıcılıkta büyük bir özgürlük alanı sunan Future Renovators kategorisi, akıllı yaşam, sürdürülebilirlik, yeni malzemeler, karbon emisyonlarının azaltılması, güvenlik ve gizlilik, multimedyada inovasyon, bağlantı gibi birçok alanda sanatçıları önemli sosyal sorunları ele almaya teşvik ediyor. Brand Renovators kategorisi ise doğrudan OPPO markasıyla ilişkili sanat eserlerine odaklanıyor. Bu kategoride yarışacak sanatçılar, Reno Artwork ve Ollie IP’nin Uygulama Tasarımı arasından birini seçecek. Reno Artwork alanını seçen katılımcılar, OPPO Reno serisindeki akıllı telefonların konsepti, tasarımı veya uygulamalarıyla ilgili fikirlerini sunacak. Ollie IP’nin Uygulama Tasarımını seçenler ise OPPO’nun maskotu Ollie’yi kullanarak ve hatta Ollie’yi tamamen yeniden tasarlayarak yeni ve yaratıcı eserleriyle kategoriye dahil olacak.

Her türden sanatsal aracın kabul edileceği Future Renovators ve Brand Renovators kategorilerinde değerlendirilecek eserlerin formlarında da herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek.

‘Gençliğe İlham’ marka ruhuna uygun olarak geliştirilen OPPO Renovators Projesi, dünyanın her yerinden genç sanatçılara ve sanat meraklılarına yeteneklerini sergileme fırsatı sunmanın yanında, genç sanatçıların fikir alışverişinde bulunmasını, profesyonel olarak gelişmesini ve uluslararası kitlelere ulaşmasını sağlayacak bir topluluk oluşturmayı hedefliyor.

Katılımcılar, toplamda 100.000 Çin Yuanı’nın üzerinde para ödülü ve çeşitli ürünler kazanma şansına sahip olacak. Bunun yanında kazananlar, Londra Tasarım Festivali ve OPPO INNO Day gibi uluslararası platformlarda eserlerini tanıtma fırsatı yakalayacak. Ayrıca, OPPO’nun dünya çapındaki genç sanatçıların teknolojik ve sanatsal yeniliklerini güçlendirmeye olan temel inancını yansıtmak üzere, seçilen katılımcılara OPPO’nun potansiyel iş ortaklıklarına ve OPPO’daki kariyer fırsatlarına erişim imkanı da sağlanacak.

Daha fazla bilgi için www.oppo.com/en/events/renovators/ adresindeki resmi OPPO Renovators 2022 web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Değerlendirme için, tüm sanat eserlerinin son teslim tarihi 18 Ağustos 2022 olarak belirlendi. Sonuçlar ise 8 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla