1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Orta Afrika Cumhuriyeti Yeni Bitcoin Planını Duyurdu

Orta Afrika Cumhuriyeti Yeni Bitcoin Planını Duyurdu
0

Bitcoin’i yasal olarak tanıyan Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto hakkındaki yeni planlarını duyurdu. Planlar ortasında Project Sango isimli bir kripto adası ve bir dijital cüzdan yer alıyor.

Kelam konusu planlar, hükumetin resmi Facebook sayfası üzerinden yayımladı. Gönderide insanları sango.org’daki bir açılış sayfasına yönlendiren bir irtibat yer aldı. Bekleme listesine kaydolduktan sonra kullanıcılara proje hakkında daha fazla detayın yer aldığı 24 sayfalık bir çevrim içi sunum için irtibat verildi. Sunuma nazaran Sango Projesi “bir ülkenin parlamentosu tarafından tanınan birinci yasal kripto merkezi” yaratmayı planlıyor. Planlar ortasında ayrıyeten bir Dijital Ulus Bankası kurma, Bitcoin ile arazi satın alımlarını kolaylaştırma ve bir kripto cüzdanı geliştirme yer alıyor.

Planlara nazaran ülke, kripto şirketlerinin altın, elmas ve uranyum üzere doğal kaynaklara erişimini destekleyecek ve gelir ve işletmeler üzerinde sıfır vergi ile bir “yatırım yoluyla vatandaşlık” programı oluşturacak.

Kaynak : coincolik

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla