1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Örümcek gibisi dizaynlı WAM-V, su üzerinde çalışmaya başladı

Örümcek gibisi dizaynlı WAM-V, su üzerinde çalışmaya başladı
0
orumcek gibisi dizaynli wam v su uzerinde calismaya basladi 0 NwS4luta

Marine Advanced Robotics, Dalgaya Uyarlanabilir Modüler Gemisi (WAM-V) üzerinde değerli gelişmeler kaydetti. Şirket, ultra hafif bir yapıya sahip katamaranı 2,4 metreden 30 metreye kadar farklı boyutlarda ve farklı donanımlarla üretmeye başladı.

Otonom konteyner gemisi, 790 km’lik güzergahı muvaffakiyetle tamamladı

3 gün evvel eklendi

WAM-V Arama kurtarma için de kullanılabilir

Muhakkak bir büyüklüğe sahip katamarana dahil edilebilecek kabin kısmı, yolcuların yahut mürettebatın kolay binebilmesi için alçalabiliyor. WAM-V, bir insan tarafından yönetebiliyor yahut isteğe nazaran otonom yahut uzaktan denetimle kumanda edilebiliyor.

WAM-V
WAM-V

Ayrıyeten gerektiğinde kendilerini bir yandan öteki yana çok daha kompakt hale getirmek için bacaklarını doğruca katlayabiliyor. Katamaran,isteğe bağlı olarak içten yanmalı motorlu ve elektrikli olarak üretilebiliyor.

orumcek gibisi dizaynli wam v su uzerinde calismaya basladi 2 b3TEdc5L

Marine Advanced Robotics, WAM-V‘leri seri üretimde 2,4 m, 4,8  m ve 6,7 m boyutlarında üretirken daha büyük boyut isteyen müşterileri için özel üretim gerçekleştiriyor. Şirket, modüler yapıya sahip katamaranlarının ticari hedefli kullanılabilmesinin yanında arama ve kurtarma operasyonları için de değerli bir role sahip olabileceğini belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Örümcek gibisi dizaynlı WAM-V, su üzerinde çalışmaya başladı

Kaynak: Forumdonanımhaber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla