1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Parallels Desktop 18 çıktı: Mac için sevindirici yenilikler

Parallels Desktop 18 çıktı: Mac için sevindirici yenilikler
0

Parallels Desktop 18 çıktı: Mac için sevindirici yenilikler

macOS üzerinde sanallaştırma aracılığıyla öteki işletim sistemlerini kullanma bahtı sunan Parallels’in yeni sürümü: Parallels Desktop 18 çıktı. 14 inç ve 16 inç Macbook Pro’lar için ProMotion ekran takviyesi, M1 Ultra için optimizasyon ve daha kolay Windows 11 suramı birinci göze çarpan yenilikler ortasında.

Bildiğiniz üzere işlemcilerin çok güçlü olması tek başına kâfi değil, işletim sistemlerinin ve yazılımların da bu güçten faydalanabilecek biçimde optimize edilmesi gerekiyor.

Parallels Desktop 18, M1 Ultra optimizasyonu ile geldi

Bu kapsamda Mac Studio’daki ‌M1 Ultra‌ işlemci ile Parallels Desktop 18’in, evvelki sürümlere kıyasla yüzde 96’ya kadar daha süratli bir Windows 11 tecrübesi sağladığı belirtiliyor.

parallels desktop 18 cikti mac icin sevindirici yenilikler 0 5nasGe1c

ProMotion ekranın otomatik yenileme suratı değişikliği de artık bu yazılım tarafından destekleniyor ve bu sayede Windows 11’i kullanırken çok daha âlâ bir tecrübe elde edilebiliyor. İşletim sistemini kurma tecrübesi çok daha yeterli düzeye taşırken, oyun tarafında da yeni özellikler sunuluyor.

Kullanıcılar artık Mac’lerine bağladıkları oyun kumandalarını direkt Windows’a aktararak oradaki oyunları oynayabiliyor. Sanallaştırma ile oyun oynamak önemli bir performans düşüşüne neden olsa da, birçok imali 30 FPS’nin üzerinde bir akıcılık ile oynamak mümkün.

Bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan macOS Ventura’yı da destekleyen Parallels Desktop 18 ile gelen başka yenilikler ortasında geliştirilmiş USB 3.0 takviyesi ve Intel x86 uyumluluğu yer alıyor.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla