İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Pixel 7’ye güç verecek: Tensor G2 özellikleri ortaya çıktı

Pixel 7’ye güç verecek: Tensor G2 özellikleri ortaya çıktı
+ - 0

Pixel 7’ye güç verecek: Tensor G2 özellikleri ortaya çıktı

Google, geçtiğimiz haftalarda Pixel 7 ve 7 Pro modellerinin tanıtım tarihini açıkladı. Pixel 7 ve 7 Pro modeline güç verecek Tensor G2 özellikleri sızdırıldı.

Google tarafından yayınlanan videoda, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için kullanılacak işlemci görselinde G2 ifadesi yer alıyor. Daha önce yayınlanan raporlarda GS201 olarak adlandırılan Tensor G2 modelinin 8 çekirdekli olduğu belirtiliyor.

İşte Tensor G2 özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre Google, Tensor G2 işlemcisinde 2+2+4 çekirdek tasarımı kullanacak. Yeni işlemcide 2 adet yüksek performans çekirdeği, 2 adet performans çekirdeği ve 4 adet verimlilik çekirdeği yer alacak.

pixel 7ye guc verecek tensor g2 ozellikleri ortaya cikti 0 U4w1TvXD

1. nesil Tensor işlemcide iki adet ARM Cortex-X1, iki adet ARM Cortex-A76 ve dört adet ARM Cortex-A55 kullanıldı. Tensor G2 işlemcide de benzer bir dizilim olacağı belirtiliyor. Ancak performans çekirdeklerinde ARM Cortex-A76 yerine ARM Cortex-A78 görebiliriz.

Tensor G2’nin 4nm teknolojisiyle üretileceği sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Bununla birlikte yeni işlemci, PLP teknolojisiyle üretilecek. Kalıptan kesilen yongaların dikdörtgen bir panel üzerine yerleştirilerek üretim imkanı sunan teknoloji, ham madde israfını önlüyor. Şirketler, PLP teknolojisi sayesinde üretim maliyetlerini düşürebiliyor.

Google, yeni işlemcisiyle güvenliği bir üst seviyeye çıkaracağını iddia etti. Tensor G2 ile Pixel 7 serisinin fotoğraf, video, yapay zeka ve güvenlik performanslarının iyileştireceği açıklandı.

Google Store’da güncellenen ürün sayfasında yeni model numarası dışında herhangi bir bilgi yer almıyor

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla