1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Pixel Watch değerli bir prensip imza atacak!

Pixel Watch değerli bir prensip imza atacak!
0

Apple’dan Samsung’a, Huawei’den OPPO’ya birçok şirketin kıyasıya rekabet içinde olduğu akıllı saat pazarına taze kan geldi. Google geçtiğimiz günlerde Pixel Watch modelini resmen tanıttı. Aygıtla alakalı olarak, Wear OS işletim sistemiyle çalışacağı dışında bir bilgi şimdi bulunmuyor. Lakin sızıntıların da arkası ardı kesilmiyor.

Pixel Watch özellikleri netleşiyor

Geçen hafta Pixel Watch’un, Samsung’un 2018 yılında piyasaya sürdüğü Exynos 9110’dan güç alacağı ortaya çıkmıştı. Galaxy Watch 4’te de kullanılan Exynos W920 üzere daha aktüel ve güçlü bir işlemci dururken, Google’ın dört yıllık bir işlemciyi tercih etmesi kimi kullanıcıların şimdiden saatten soğumasına neden oldu.

9to5Google’ın haberine nazaran, şirket işlemci konusundaki dezavantajı başka teknik özellikleriyle telafi etmek istiyor. Google Pixel Watch, Wear OS takviyeli bir saatteki en yüksek RAM’e sahip olacak. Bu unvan halihazırda 1,5 GB RAM ile Samsung Galaxy Watch 4’e ilişkin. Ayrıyeten Pixel Watch, 32 GB depolama kapasitesiyle gelecek.

Pixel Watch
Pixel Watch

Öte yandan bir adet yardımcı işlemciye konut sahipliği yapacak. Ne hedefle kullanılacağı ise belgisiz. Lakin Snapdragon Wear 4100+’taki QCC1110 yardımcı işlemcinin, her vakit açık ekran (AOD) ve kalp atış suratı izleme üzere küçük süreçleri gerçekleştirmeye yaradığını göz önünde bulundurursak, Pixel Watch’takinin de tıpkı maksada hizmet edeceğini öngörebiliriz.

Pixel Watch hakkında bilinenler

Paslanmaz çelik kasasıyla dayanıklılık konusunda savlı olan Pixel Watch, 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Ayrıyeten LTE takviyesi ve GPS sensörünün yanı sıra kandaki oksijeni ölçme (SpO2) ve EKG üzere sıhhat fonksiyonlarını bünyesinde barındırıyor. Aygıt sene sonunda Pixel 7 serisiyle birlikte satışa çıkacak.

Google Pixel Watch modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla