1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Popüler mesajlaşma uygulamasında açık! Yüzlerce numara ifşa oldu

Popüler mesajlaşma uygulamasında açık! Yüzlerce numara ifşa oldu
0

Popüler iletileşme uygulamasında açık! Yüzlerce numara ifşa oldu

Diğer iletileşme uygulamalarına kıyasla daha sağlam olduğunu tez eden Signal, yeni bir güvenlik açığı tehlikesiyle karşı karşıya. Geçtiğimiz hafta Twilio isimli bağlantı şirketine saldıran hackerlar, Signal kullanıcılarının numaralarını çalmayı başardı. 2 bine yakın Signal kullanıcısının numarası ifşa oldu.

Signal güvenlik açığı yüzünden 1900 numara açığa çıktı

Şifreli anlık iletileşme hizmeti Signal, geçtiğimiz hafta yaşanan bir hack teşebbüsüne kurban gitti. Telefon numaralarına doğrulama SMS’i göndermek için Twilio bağlantı aracını kullanan platform, Twilio’ya yapılan hücumdan etkilendi. Şirket, 1900 adet Signal kullanıcısının numarasının açığa çıktığını kabul etti.

populer mesajlasma uygulamasinda acik yuzlerce numara ifsa oldu 0 SOmSnbGc

Twilio’ya yapılan hücumdan etkilendiğini açıklayan Signal, yeniden de kullanıcı tabanının çok az bir yüzdesinin bilgilerinin açığa çıktığını söyledi. Ayrıyeten hiçbir kullanıcının bildiri geçmişi, kişi listeleri, profil bilgileri, engellenen kullanıcılar üzere ferdî dataları ifşa olmadı.

Geçtiğimiz hafta Twilio’ya saldıran hackerlar, birden fazla şirketi etkilemiş üzere duruyor. Kullanıcılara doğrulama iletileri göndermek için Twilio’nun sunucularını tercih eden Signal, son olayla ilgili olarak yetkililer ile görüştüklerini aktardı.

Signal ayrıyeten kullanıcıları uyarmayı ihmal etmedi. Hesabını teminat altına almak isteyen kullanıcılar, kayıt kilidini etkinleştirmeyi tercih edebilir. Bunun için Signal Ayarları > Hesap > Kayıt Kilidi yolunu izlemelisiniz.

populer mesajlasma uygulamasinda acik yuzlerce numara ifsa oldu 1 Zq3zKN3e

Twilio ise hücum sonucunda 125 adet kullanıcının verisine kısıtlı bir müddet boyunca erişildiğini söyledi. Tekrar de müşteri şifreleri, kimlik doğrulama kodları ve API anahtarlarının teminat altında olduğunun garantisini verdi.

Peki siz Signal güvenlik açığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla