1. Ana Sayfa
  2. Haber

Radeon RX 7000 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşiyor

Radeon RX 7000 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşiyor
0

Radeon RX 7000 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşiyor

Yılın ikinci yarısına adım attık ve yeni nesil ekran kartlarıyla ilgili bilgiler de yoğunlaşmaya başladı. Intel, kısa süre önce ilk harici Alchemist modeli olan Arc A380‘i piyasaya sürmüştü. NVIDIA tarafında ise RTX 40 serisinde bir aylık erteleme yapıldığını duyduk.

Gelelim kırmızı formalı takıma. GPU tarafında sızıntılar yapan Greymon55, “güvenilir bir kaynaktan” gelen bilgilere dayanarak AMD’nin Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarını Ekim ayı sonunda piyasaya süreceğini söylüyor. Henüz kesin bir tarih belirtilmedi, ancak Ekim ayında olmasa bile Kasım ayının ilk haftalarında hareketli dakikalar yaşanabilir.

AMD, Zen 4 mimarisi üzerine inşa edilen Ryzen 7000 işlemci serisini biraz daha erken zamanda tanıtacak. Sonuç olarak 2-3 ay içinde hem GPU hem CPU tarafında yeni nesle bir geçiş yapılacağını belirtelim.

Söylentilere inanacak olursak RX 7000 serisinin duyurusu amiral gemisi Radeon 7900 (Navi 31 GPU) ile başlayacak. Ardından Navi 32 ve Navi 33 GPU’lar ile desteklenen kartları göreceğiz. Yaklaşan RDNA 3 mimarisi ile birlikte Radeon RX 7000 ekran kartlarına dair tüm detayları bu makalemizde bir araya getirmiştik.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla