1. Ana Sayfa
  2. Haber

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı

Razer Basilisk V ve DeathAdder Essential UL Modelleri ECOLOGO Sertifikası Aldı
0

Razer, Basilisk V3 ve DeathAdder Essential’ın global güvenlik bilimi başkanı UL tarafından ECOLOGO sertifikası alan birinci oyun fareleri olduğunu açıklayarak Dünya Etraf Günü’nü kutluyor. Her iki fare de, onları sürdürülebilir eserler olarak onaylayan Taşınabilir Elektronikler için Sürdürülebilirlik Araştırması Anahattı olan UL2710 testini geçmiştir.

Razer bu sertifikasyon sürecinden, en çok satan farelerinin katı çevresel performans sanayi standartlarını karşıladığından emin olmak için geçti. ECOLOGO Mark başarısı, eserlerin bağımsız bir bilimsel üçüncü parti tarafından değerlendirildiği ve Razer’ın topluluğu ile şeffaf olma amaçlarıyla uyumlu olduğu manasına gelir. Birinci ECOLOGO sertifikalı oyun faresine sahip olan Razer, markanın daha yeşil eserler üretme taahhüdüne bir övgü niteliğindedir ve bu tıpkı vakitte on yıllık sürdürülebilirlik planı #GoGreenWithRazer’ın da kıymetli bir ayağıdır.

Razer, bu fareleri sırf en çok satanlar oldukları için değil, suratları, özelleştirilebilirlikleri ve rahatlıkları nedeniyle rastgele bir oyuncunun savaş istasyonu için gerekli oldukları için sertifikasyondan geçirdi. Eserleri ECOLOGO İşareti ile belgelendirmek için UL, çeşitli sürdürülebilirlik kriterlerine baktı. Farelerin AB tehlikeli kimyasal kısıtlı unsur düzenlemelerine uygun olduğunu denetim edip, cilt tahrişi ve hassasiyeti açısından da kıymetlendirdi. UL ayrıyeten Razer’ın yetkili servis sağlayıcılar tarafından eser sökme kolaylığı ve Razer’ın seçici atık arıtma gerektiren bileşenleri servis sağlayıcılara nasıl ilettiğine ait tamir ve değiştirme idaresi sürecini de kıymetlendirdi.

Sürdürülebilir ambalaj kriteri, FSC sertifikalı materyalden yapıldığı, ağır metaller ve klor içermeyen ambalajlarla kutulandıkları ve kolaylıkla geri dönüştürülebilmeleri için sürdürülebilir soya mürekkebiyle basıldıkları için farelerin yerine getirdiği bir diğer kriterdir.

Son olarak UL, farelerin ISO 14001 sertifikasıyla kanıtlandığı üzere etrafa hassas idareye bağlı tesislerde üretildiğini onaylamak için Razer’ın tesislerini de denetledi.

razer basilisk v ve deathadder essential ul modelleri ecologo sertifikasi aldi 0 9ShY4bKL

Razer Sürdürülebilirlik Müdürü Kenneth Ng, “Dünya Etraf Günü’nü kutlamanın, oyunlarda kazanmalarına yardımcı olan farelerin tıpkı vakitte etraf için de bir çıkar olduğunu topluluğumuzla paylaşmaktan daha yeterli bir yol olamazdı” diyor. “Ürünlerinin sürdürülebilir olduğu konusunda argümanlarda bulunan şirketlerin bilakis, hayranlarımıza eserlerimizin nitekim sürdürülebilir olduğunu kanıtlamak için ekstra yol kat ediyoruz. Oyuncu topluluğumuz, en sevdikleri farelerin, bize ECOLOGO® Sertifikasyonunu vermek için kapsamlı bir kriter listesine bakan sağlam bir bilimsel kuruluş tarafından kapsamlı bir halde incelendiğinden emin olabilir.”

UL Lider Yardımcısı Perakende ve Tüketici Eserleri kümesi genel müdürü Doug Lockard, “ECOLOGO Mark’ın kullanımıyla Razer üzere şirketler, dünyanın en muteber eko-etiketleme programlarından biri tarafından emniyetli, üçüncü parti incelemesi ve sertifikalandırma yoluyla sürdürülebilirliğe ve daha pak bir etrafa olan bağlılıklarını gösterebilirler” dedi. “ECOLOGO Sertifikası, UL GREENGUARD Sertifikası, Çevresel Eser Beyanları yahut Çevresel Sav Doğrulaması üzere Eko-etiketler, müşterilerin şuurlu satın alma kararları vermesine ve istenen çevresel ve sürdürülebilirlik özelliklerine sahip eserleri seçmesine yardımcı olabilir.”

Razer ve UL, sanayide sürdürülebilirliğe öncülük etmek için birinci kere birlikte çalışmıyor. Geçen yıl, oyunla ilgili her şeyin dijital kutlaması olan RazerCon 2021’de Razer, oyun eserlerinin sürdürülebilir üretimini teşvik etmek için bir Tip III Çevresel Eser Beyanı (EPD) eko etiketini tanıtmak ismine UL ile iştirak kurduğunu duyurmuştu. Bu, oyun sanayisinin sürdürülebilir eserleri ölçmek için standart bir yoldan mahrum olması gerçeğinden kaynaklandı ve Razer bu mevzuya bir tahlil getirdi.

Bu iştirak kapsamında Razer ve UL, tüm oyun eserleri üreticileri tarafından ölçülmesi gereken çevresel tesirin temel göstergelerini belirlemek ismine sanayi seviyesinde bir gayret başlattı. Razer, sürdürülebilirliği oyun oynamaya has hale getirme konusunda kesime öncülük ederken,bu sonuç üreticilerin daha sürdürülebilir uygulamaları üretim süreçlerinin her adımına entegre etmeleri için daha sağlam tahlillere yol açacaktır.

Razer, tüketicileri daha şuurlu seçimler yapmaları için bilgiyle güçlendirirken, daha yeşil eserler yapmak için ekstra yol kat etmeye de kararlı. Yeni ECOLOGO Mark, 2022’nin sonuna kadar tüm Basilisk V3 ve DeathAdder Essential ambalajlarında kullanıma sunulacak olsa da, mevcut tüm kullanıcılar, farelerinin sürdürülebilir bir halde üretildiğini bilmekten şad olacaklar.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla