1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Reels, Instagram ve Facebook’ta yeni özelliklere kavuşuyor!

Reels, Instagram ve Facebook’ta yeni özelliklere kavuşuyor!
+ - 0

Reels, Instagram ve Facebook’ta yeni özelliklere kavuşuyor!

Meta’nın çatısı altında olan Instagram ve Facebook her geçen gün yeni özelliklere sahne oluyor. Kısa görüntüler paylaşmaya imkan sağlayan Reels de bunlardan bir tanesi. Kısa vakitte popülerlik kazanan Reels, artık yeni özellikleri ile kullanıcıları ile buluşuyor.

Reels, Instagram ve Facebook’ta yeni özelliklere kavuşuyor

Facebook ve Instagram için yeni Reels özellikleri tanıtıldı. Yapılan yenilikler ortasında en kıymetlisi ise Reels için “Add Yours” çıkartmaları olacak. Böylelikle, bu çıkartma ile bir Reels paylaşıldığında öteki bireyler de birebir mevzu altında kendi paylaşımlarını yapabilecek.

Yeni bir “Add Yours” çıkartması paylaşıldığında diğerleri tarafından eklenen Reels’ler bunun için ayrılmış bir sayfada görünecek. Sayfanın üst kısmında, bu akımı kimin başlattığını görülebilecek. Bu özellik, kullanıcıların daha fazla etkileşime girmesini amaçlamanın yanı sıra, takip edecek daha fazla insanı keşfetmenin bir yolu olarak da görülebilir.

reels instagram ve facebookta yeni ozelliklere kavusuyor 0 6KIGyhUP

Bu özellik birinci olarak geçtiğimiz sonbaharda Instagram Stories için tanıtılmıştı. Hayli sevilen bu uygulama Kıssalar kısmında hayli tanınan durumda. Bu nedenle “Add Yours” seçeneğini Reels’e de getiren Meta, bilhassa Facebook’taki Reels kullanımını artırmayı amaçlıyor.

Meta ayrıyeten hayranların favori içerik oluşturucularına dayanaklarını göstermelerine imkan tanıyan Yıldız özelliğinin kapsamını da genişletiyor. Daha evvel birtakım içerik oluşturucuları için faal olan bu özellik artık uygun görülen tüm içerik oluşturucuları için kullanılabilecek.

reels instagram ve facebookta yeni ozelliklere kavusuyor 1 nqgdCF1J

Buna ek olarak, Meta artık tüm kullanıcıların Instagram’dan Facebook’a kolay kolay Reels göndermesine imkan tanıyor. Şirket, böylece içerik oluşturucuların her iki toplumsal platformda topluluklar oluşturabileceğini ve iki ağ üzerinden de para kazanabileceğini söz ediyor.

Görünen o ki, Meta, Reels özelliğine büyük değer veriyor. Bu bahiste daima geliştirmeler yapan şirket her iki toplumsal medya platformunun popülerliğini müdafaasını hedefliyor. Pekala siz Reels üzerinden sunulan yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla