İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

ROG Phone 6D AnTuTu’da: Dünyanın en güçlü akıllı telefonu!

ROG Phone 6D AnTuTu’da: Dünyanın en güçlü akıllı telefonu!
+ - 0

ROG Phone 6D AnTuTu’da: Dünyanın en güçlü akıllı telefonu!

Oyun odaklı akıllı telefon denince akıllara birinci gelen isimlerden Asus, ROG Phone serileriyle kıymetli bir pazar hissesini elinde bulunduruyor. Şirket, geçtiğimiz ay merakla beklenen ROG Phone 6 modelini tanıtmıştı. Şirket, aygıtın birinci ayında elde ettiği başarıyı sürdürebilmesi için ROG Phone 6D modeli üzerinde çalışıyor.

ROG Phone 6D, Dimensity 9000+ tarafından desteklenecek

Asus, kıyasıya rekabetin bulunduğu akıllı telefon dünyasında oyun odaklı modelleriyle kendine üst sıralardan yer buluyor. Şirket, yeni ROG modeli üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Öte yandan aygıt performans arenası AnTuTu’da ortaya çıktı.

Daha evvelki gelen bilgiler ve AnTuTu’ya nazaran ROG Phone 6D, Dimensity 9000+ yonga seti tarafından desteklenecek. Aygıt, performans arenasında ASUS_AI2203_D model numarası ile görüntülendi. Yeni Asus modeli 1.146.594 puan alarak ROG Phone 6’ya nazaran yüzde 3’lük daha düzgün bir performansa sahip oldu.

rog phone 6d antutuda dunyanin en guclu akilli telefonu 0 KHUuXej7

Dimensity 9000+, performans testinde Snapdragon 8+ Gen 1’i geçti

Birçok kişi, akıllı telefon dünyasının en yeterli işlemcisi olarak Qualcomm’un amiral gemisi yonga setlerini gösteriyor. Fakat MediaTek de tezli işlemciler üretiyor. Genel çizgileriyle birebir olan ROG Phone 6 ve 6D modellerinin performans testi sıralaması bunun en büyük göstergesi oldu.

rog phone 6d antutuda dunyanin en guclu akilli telefonu 1 k2NFKrAp

Dimensity 9000+, CPU 290.000’in üzerinde puan aldı. O denli ki bu sayı, rastgele bir Qualcomm işlemcisinin aldığı en yüksek bedelden yüzde 15 daha düzgün yüksek. Bu da AnTuTu arenasındaki en yüksek performans olarak tarihe geçti. Yeni Asus modeli, selefinin Pro versiyonu olarak gelecek. Fakat şirket, şimdi tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla