1. Ana Sayfa
  2. Haber

Samsung Çamaşır Makineleri, Eco Bubble ve Q Bubble Teknolojisiyle Tasarruf Sağlıyor

Samsung Çamaşır Makineleri, Eco Bubble ve Q Bubble Teknolojisiyle Tasarruf Sağlıyor
0

Samsung Çamaşır Makineleri, Eco Bubble ve Q Bubble Teknolojisiyle Tasarruf Sağlıyor

Teknoloji devi Samsung, yenilikçi bakış açısıyla geliştirdiği teknolojileri her alanda kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Samsung çamaşır makineleri sahip olduğu teknolojiler sayesinde yıkama işlemini en tasarruflu ve etkili şekilde gerçekleştirebiliyor.

Samsung mühendislerinin geliştirdiği Eco Bubble teknolojili çamaşır makineleri, düşük sıcaklıklarda dahi güçlü ve etkili bir temizlik sağlıyor, böylece enerji tasarrufunu ciddi oranda artırıyor. Ayrıca, kıyafetlerin daha az yıpranmasını mümkün kılıyor. Samsung’un patentli EcoBubble teknolojisi, çamaşırları düşük sıcaklıklarda bile etkili bir şekilde yıkayarak güçlü ama nazik bir temizleme performansı sunuyor. EcoBubble teknolojisi sayesinde çamaşır makinesi, deterjanı çözmek için ısıya ihtiyaç duymuyor. Bu sebeple suyu ısıtan parça olan rezistans devreye girmiyor, bu da enerji tasarrufunun ciddi oranda artmasına katkı sağlıyor. Örneğin; 15 °C’de dahi yıkama yaparak enerji tasarrufu sağlarken, giysilerin rengini ve dokusunu da yüksek oranda koruyabiliyor. Üstelik hepsi “A” enerji sınıfında yer alan Samsung çamaşır makineleri, sahip olduğu teknolojilerle hiçbir şekilde deterjan kalıntısı da bırakmıyor.

samsung camasir makineleri eco bubble ve q bubble teknolojisiyle tasarruf sagliyor 0 8NpGH5Gk

Bol miktarda köpük oluşturan ve hızlı deterjan etkisi için üç aşamalı köpürtme işlemiyle çamaşırların daha hızlı yıkanmasını sağlayan Q Bubble teknolojisi; ilk olarak benzersiz EcoBubble teknolojisi sayesinde deterjanı kabarcıklara dönüştürüyor. Bu süreci, kazanın üst kısmında yer alan Jet Sprey’den gelen güçlü ve tazyikli su izliyor ve ardından Q Bubble’ın benzersiz köpük algoritmasıyla daha hızlı yıkama için gelişmiş deterjan etkisi sağlanıyor. Yıkama sırasında her bir çamaşırın bol miktarda köpüğe maruz kalması için yoğun köpük miktarına ulaşılıyor.

Samsung’un geliştirdiği Q Bubble teknolojisi ise yeni köpük algoritması ve ‘Hızlı Püskürtme’ özelliği sayesinde daha bol ve güçlü kabarcıklar oluşmasına imkan sunuyor. Böylece, deterjan çamaşırlara daha hızlı nüfuz ederken, çamaşırlar daha hızlı ve nazikçe yıkanıyor.

Samsung’un ‘Dijital Inverter Teknolojisi’ ise konvansiyonel motora göre daha sessiz ve daha güçlü bir performans için güçlü mıknatıslar kullanıyor, böylece çamaşır makinesinin motoru daha az enerji ile daha güçlü performansta çalışabiliyor. Samsung ayrıca, olağanüstü dayanıklılık sağlayan ‘Dijital Inverter Teknolojisi’ kapsamında 10 yıllık garanti desteği de sunuyor.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla