1. Ana Sayfa
  2. Haber

Samsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 240Hz OLED Ekranını Tanıttı

Samsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 240Hz OLED Ekranını Tanıttı
0

Samsung’un, dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan dünyanın ilk 240Hz yenileme hızına sahip OLED ekranları görücüye çıktı.

Küçük ve orta boy paneller için dünyanın en büyük OLED ekran üreticisi olan Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için dünyanın ilk 240Hz OLED ekran panelini duyurdu. Güney Koreli marka, panelin seri üretimine halihazırda başlamış durumda. Bu da yakında çeşitli üst düzey dizüstü bilgisayarlarda, şirketin yeni OLED panellerini görebileceğimiz anlamına geliyor. Öyle ki, yeni OLED panelleri ilk olarak MSI Raider GE HX serisinin yeni dizüstü bilgisayarında görme şansı elde edeceğiz.

Şirketin, dizüstü bilgisayarlar için tasarladığı ilk 240Hz OLED paneli, çapraz olarak 15,6 inç boyutunda ve QHD çözünürlüğe sahip olacak. Panel, 1.000.000:1 kontrast oranı, 0,2ms tepki süresi, VESA DisplayHDR 600 sertifikası, gerçek siyah desteği, geniş renk gamı ve düşük mavi ışık emisyonu gibi özellikleri de kullanıcılara sunuyor. OLED paneller, halihazırda son derece hızlı piksel tepki süreleri ile ün salmış durumda. Samsung’un yeni 240Hz OLED panelinin hedefi de yüksek derecede sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak.

samsung dizustu bilgisayarlar icin 240hz oled ekranini tanitti 0 teTKSXrf

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Samsung Display’in yeni 15,6 inç OLED paneli, ilk olarak MSI Raider GE67 HX ile piyasaya çıkacak. Üst düzey Windows 11 oyun dizüstü bilgisayarı, Intel’in 12.Nesil Core i9 işlemcisine, NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti ekran kartına, 245W’a kadar TDP’ye, çok sayıda bağlantı noktasına ve geçtiğimiz yılki modele göre daha iyi bir soğutma sistemine sahip. Ayrıca cihaz, NVIDIA DLSS desteğini de kullanıcılara sunuyor.

Son olarak MSI’ın yeni dizüstü bilgisayarını ve dolaylı olarak Samsung’un 240Hz OLED panelini tanıttığı videosunu buradan izleyebileceğinizi belirtelim.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla