1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor

Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor
0

samsung elektrikli otomobil uretmeyi dusunmuyor 0 f1QDRpWv

Elektrikli otomobil pazarı, her geçen büyümeye devam ediyor. Tesla üzere firmalar, sanayinin başında olsa da bu pazar, her türlü teknoloji şirketinin dikkatini çekiyor. Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple’ın bile yakın vakitte elektrikli otomobil kesimine girmesi bekleniyor. Lakin görünüşe nazaran Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor.

Samsung, elektrikli otomobil üreticilerine modül satmayı tercih ediyor

Tesla, Hyundai, BMW ve Audi üzere firmalara otonom sürüş çipleri, kamera modülleri, batarya ve OLED ekran sağlayan Samsung, kendi elektrikli arabalarını üretmeyi düşünmüyor. The Korea Times’ın haberine nazaran anonim iki üst seviye Samsung çalışanı, Samsung’un elektrikli araba üretmeyeceğini belirtti. Habere nazaran Samsung’un bu kararındaki en büyük sebep elektrikli araba işinin sürdürülebilir bir gelir getirmeyecek olması. Ayrıyeten Samsung, elektrikli otomobiller için kesim sattığı firmalar ile çatışmak istemiyor.

Volkswagen CEO’su argümanlı konuştu: Tesla’yı geçebiliriz

6 gün evvel eklendi

Akıllı telefon pazarında gelir kaybı yaşayan Samsung, öteki firmalara elektronik kesimler satarak önemli gelirler elde ediyor ve elektrikli araba pazarına girerek bu gelirleri azaltmak istemiyor. Görünüşe nazaran Samsung, elektrikli otomobil üretmek yerine elektrikli otomobil üreticilerine modül satmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Samsung, elektrikli araba üretmeyecek

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla