1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Samsung onayladı: One UI 4.1.1 geliyor! Hangi aygıtlar alacak?

Samsung onayladı: One UI 4.1.1 geliyor! Hangi aygıtlar alacak?
0

Samsung, geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürdüğü S22 serisiyle birlikte One UI 4.1 arayüzünü de yayınladı. Sonraki 4 ay boyunca içerisinde de adım adım başka aygıtlarına bu güncellemeyi sundu. Bugün ise bir öteki büyük güncelleme paketi olan One UI 4.1.1 için Samsung cephesinden doğrulama geldi.

Samsung, One UI 4.1.1 sürümünün bu yıl geleceğini doğruladı!

Samsung, One UI 4.1.1 sürümünün bu yıl sonuna kadar geleceğini doğruladı. Üstelik bu arayüzün, şirketin yeni kuşak katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 için düzenleyeceği tanıtım aktifliği sırasında piyasaya sürülebileceği söylendi.

One UI 4.1.1

Ama Android 13’e geçiş bu arayüz ile birlikte olmayacak. Çünkü Samsung’un planlarına nazaran bu hamleyi One UI 5’e saklıyor olması olası. Öte yandan One UI 4.1.1’e dönecek olursak, bu sürüm tüm aygıtlara gelmeyecek.

Birinci etapta Samsung, beklenildiği üzere Galaxy S22 serisi için gönderim yapmaya hazırlanıyor. Daha sonra ise Galaxy S21 ve Galaxy Note 20 modellerine verilecek. Tablet tarafındaysa şu an için sırf Galaxy Tab 8 serisinin alacağı biliniyor. Ancak 2. yahut 3. etapta Tab S7 modelleri de bulunacak. Tab S6 ise uzun bir mühlet belirsizliğini koruyacak.

Buna ek olarak Samsung, önümüzdeki Temmuz ayında yeni Android 13 işletim sistemi üzerine geliştirilen Une UI 5 arayüzünün beta programını başlatabilir. Bu durumda katlanabilir aygıtlara One UI 4.1.1 sürümü gelmeden One UI 5’i deneyimlemek mümkün olacak.

samsung onayladi one ui 411 geliyor hangi aygitlar alacak 1 yibHvHH3

Lakin sürüm olmadığı için beta programlarında çeşitli sorunlar yaşayabileceğinizi ve muhtemel bir bilgi kaybı sonunda markaların sorumluluk almayacağını belirtelim. Bu nedenle kullanmadığınız yahut kıymetli dataları saklamadığınız 2. bir aygıtınız varsa, onu kullanmanız tavsiye ediliyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla