1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung şaşırttı! Yedi yaşındaki telefona güncelleme

Samsung şaşırttı! Yedi yaşındaki telefona güncelleme
0

Samsung şaşırttı! Yedi yaşındaki telefona güncelleme

Son haftalarda eski akıllı telefon modellerine güncelleme paylaşmasıyla merak uyandıran Samsung, artık de 2015 yılında duyurduğu bir aygıta güncelleme verdi. Avrupalı bir kaynağın savına nazaran, Galaxy S5 Neo GPS güncellemesi alacak.

Eski Samsung’lara güncelleme: S5 Neo, A7 (2018), S10 ve Note 10

Hollandalı kaynak GalaxyClub tarafından hazırlanan yeni bir rapora nazaran Samsung, güncelleme programını genişletmiş üzere görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda S10 ve Note 10’a güncelleme dağıtan şirket, artık de S5 Neo, A7 (2018) modellerini gözden geçiriyor.

samsung sasirtti yedi yasindaki telefona guncelleme 0 MK8mFJVA

2015 yılında tanıtılan ve Android 6.0.1 sürümüne sahip olan S5 Neo, “G903FXXU2BVG3” kod isimli bir güncelleme alacak. Güncellemenin GPS düzeltmesi içereceği lisana getirildi. Görünüşe nazaran Samsung, bu modeli kullanan müşterilerini GPS sıkıntısıyla karşı karşıya bırakmak istemiyor.

Güncelleme alan bir öbür eski model ise 2018 çıkışlı Galaxy A7 oldu. “A750FNXXU5CVG2” kod ismindeki güncellemenin, Temmuz ayının güvenlik açıklarını kapatacağı tabir edildi. Ayrıyeten öteki birçok Galaxy modelinin de aldığı kararlılık iyileştirmelerini içeriyor.

Samsung ayrıyeten Ağustos ayı güvenlik güncellemesini Galaxy S10 ve Note 10 modelleriyle de paylaştı. WI-FI, NFC, Bluetooth, Samsung DeX ve Knox VPN’i ele alan yeni güncellemede 60 adet güvenlik açığının kapatıldığı tabir edildi.

samsung sasirtti yedi yasindaki telefona guncelleme 1 SED7udAM

Samsung şimdi Galaxy A7 ve S5 Neo güncellemesini doğrulamamış olsa da, S5 Neo için GPS meselesini çözmesi mantıklı görünüyor. 2015 yılında çıkan bu telefonu hala kullanıyorsanız güncelleme alıp almadığınızı denetim edebilirsiniz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla