1. Ana Sayfa
  2. Haber

Samsung ve CJ ENM, Dev Sanal Prodüksiyon Sahnesi İçin Güçlerini Birleştirdi

Samsung ve CJ ENM, Dev Sanal Prodüksiyon Sahnesi İçin Güçlerini Birleştirdi
0

Samsung ve CJ ENM arasındaki sanal prodüksiyon sahnesi işbirliği kapsamında; The Wall’un yenilikçi ve uyarlanabilir teknolojileri ile CJ ENM’nin dünya çapında sevilen televizyon ve film içerik üreticiliğinden faydalanılıyor. Kore, Paju’da bulunan sanal prodüksiyon sahnesinin açılışıyla birlikte, iki şirketin eğlence dünyasına yeni bir soluk getiren yeni nesil video prodüksiyon teknolojisine ilerleyen yolculuğu büyüyerek güçlenecek.

CJ ENM sanal prodüksiyon sahnesinin 20 metre çapında ve 7 metre yüksekliğinde özel bir oval düzenek çerçevesinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu sahnede,  Samsung’1.000 inç’ten daha büyük Wall Ekranında, en yenilikçi Mikro LED teknolojileri de gözler önüne serilecek. The Wall’un IWA model ekranı 30.720 (32K) x 4.320 (4K) çözünürlüğü destekliyor. Samsung’un Mikro LED ekranları ve bağlantılı kameralarla oluşturulan bu gerçek zamanlı sanal set, ayrıca zamandan ve prodüksiyon maliyetlerinden tasarruf sağlayacak, 360 derece video çekimi gerçekleştirilmesine imkan sunacak.

samsung ve cj enm dev sanal produksiyon sahnesi icin guclerini birlestirdi 0 7uD4aKXT

The Wall, tavan montajı da dahil olmak üzere içerik oluşturucularının ve alanın kendine özgü gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde ayarlanabiliyor. Canlı renkleri, HDR10, HDR10+ ve sinema LED görüntü kalitesi ve ayrıntılarıyla ekranın kendisi de görsel sunumu eşsiz bir hale getiriyor. Yeniden geliştirilen ve içerik üretimini sağlayan özellikler arasında, 23.976, 29.97 ve 59.94 Hz gibi özel stüdyo kare hızları kesintisiz video senkronizasyonuna imkan sağlıyor.

The Wall, toza ve kirlenmeye karşı dayanıklı LED koruyucu filmlerin yanında, uzaktan renk ayarı ve yönetim paneli gibi özellikleri sayesinde her ortamda kullanım kolaylığı sunmak için tasarlandı. Samsung, CJ ENM ile yaptığı işbirliği kapsamında, yeni nesil içerik üretimine ayak uydurabilen yenilikçi çözümler üretme kararlılığını da ortaya koyuyor.

İş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Samsung Electronics Görsel Ekran Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, “Medya ve eğlence alanında öncü şirketlerden CJ ENM ile yaptığımız işbirliği kapsamında oluşturduğumuz sanal prodüksiyon sahnesinin açılışını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Muhteşem ekranımız The Wall ile eğlence dünyasına yeni bir soluk getireceğimiz için oldukça heyecanlıyız” diye konuştu.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla