1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Samsung’dan üretimi durdurulan modele güncelleme!

Samsung’dan üretimi durdurulan modele güncelleme!
0

Samsung’dan üretimi durdurulan modele güncelleme!

Birkaç yıl öncesine kadar Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonları sadece iki büyük Android işletim sistemi güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi aldı. Artık pek çok model, dört Android işletim sistemi yükseltmesi alıyor. Son olarak da Samsung, altı yıllık telefonları için güncelleme yayınladı.

Galaxy S7 ve S8 modelleri GPS güzelleştirmesi aldı

Samsung’un 2016 ve 2017 model amiral gemisi telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S8+ için yeni bir güncelleme geldi. Artık üretimi ve satışı olmayan bu modeller, çok öncesinde yazılım güncellemelerini almayı bıraktı. Fakat teknoloji devi, bu aygıtlara bir güncelleme daha sunmaya karar verdi.

samsungdan uretimi durdurulan modele guncelleme 0 bsni7ahw

Galaxy S7 ve Galaxy S8 modellerinin ikisi de GPS güzelleştirmesi aldı. Güncelleme notlarında rastgele bir ayrıntı yer almıyor. Lakin anlaşılacağı üzere Samsung’un yıllar evvel piyasaya sürdüğü modellerinde GPS sorunu var. Bu modelleri hala kullanan bireylerin olduğu göz önüne alındığında şirket, kullanıcılarına en güzel tecrübesi sunmak için güncelleme gönderiyor.

Şirketin Galaxy S7 ve S7 Edge için yayınladığı güncelleme, G93xFXXU8EVG3 koduna sahip olmasının yanı sıra 31 MB yükünde. Galaxy S8 ise G95xFXXUCDVG4 donanım yazılımıyla yer alıyor. Bu model ise 420 MB ağırlığa sahip.

Geçmişte de Samsung’un bunu yaptığını gördük. Şirket, 2015’te çıkardığı Galaxy J7 için de misal bir GPS düzeltme güncellemesi yayınladı. Argümanlara nazaran şirket, Galaxy S6 serisi ve Galaxy S9 dahil olmak üzere birçok model için benzeri güncellemeler hazırlıyor. En önemli neden ise şirketin eski aygıtlardaki GPS meselesini çözmeye kendini mecbur hissetmesi olduğu düşünülüyor.

Peki, siz Samsung güncelleme adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi modellere güncelleme gelmeli? Görüşlerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla