1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Sırlar açığa çıksın! WhatsApp silinen mesajları geri getiriyor

Sırlar açığa çıksın! WhatsApp silinen mesajları geri getiriyor
0

Sırlar açığa çıksın! WhatsApp silinen bildirileri geri getiriyor

Son yıllarda Telegram ve Signal üzere rakiplerine değerli sayıda kullanıcı kaybeden WhatsApp, 2022’de kullanıcı tecrübesini geliştirmek için kimi adımlar atılacağını söyledi. Bu doğrultuda işletim sistemleri ortası bilgi transferi üzere birtakım yenilikler gördük. Şimdiyse peş peşe yeni güvenlik ve zımnilik adımlarını açıklıyor. Bu doğrultuda WhatsApp, silinen iletiler için geri getirme özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp, silinen bildiriler için harekete geçti! Geri getirilebilecek

WhatsApp, Android tarafındaki beta kullanıcıları ile silinen bildiriler için yeni bir özellik paylaştı. Buna nazaran, bir iletisi sildikten sonra ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin çabucak sağ tarafında geri al halinde bir buton olacak.

sirlar aciga ciksin whatsapp silinen mesajlari geri getiriyor 0 pk63eAkp

Fakat geri alma sürecinin sadece bu bildirim gidene kadar geçerli olacağı yani birkaç saniyeliğine mümkün olacağı belirtiliyor. Hasebiyle konuşma geçmişinde evvelce sildiğimiz iletileri geri getiremeyeceğiz.

Henüz bu özelliğin ne vakit tüm kullanıcılarla paylaşılacağı muhakkak değil. Ama test edilen öbür saklılık seçenekleriyle birlikte sunulması bekleniyor. Olağan erkenden test etmeyi ve deneyimlemeyi istiyorsanız beta programına kaydolabilirsiniz.

3 yeni zımnilik özelliği daha geliyor!

Bugün WhatsApp tarafından yakın vakitte kullanıcılarına sunulacak 3 yeni kapalılık özelliği ortaya çıktı. Bunlardan birincisi kümeler ile ilgili. Artık kullanıcılar dilerse sadece yöneticiye bildirim gidecek halde kümelerden çıkabilecek. Yani başka üyeler ayrılan bireyleri görmek istediğinde üyelere bakması gerekecek.

sirlar aciga ciksin whatsapp silinen mesajlari geri getiriyor 1 5k7CcQX8

İkinci olarak ise çevrimiçi olduğumuzu gizleyebileceğiz. Örneğin birçok kişi işlerinin bir kısmını WhatsApp üzere iletileşme platformları üzerinden yürütüyor. Ama uygulamayı açtığı vakit herkes çevrimiçi olduğunu görerek müsait olduğu yanılgısına düşerek bağlantıya geçiyor.

Yeni gelecek saklılık özelliği sayesinde artık WhatsApp üzerinde belirlediğiniz şahısların sizin çevrimiçi durumunuzu görebilmesini sağlayabileceksiniz. Bunu Instagram’da öykünüzü kimlerin görebileceğini seçişiniz üzere düşünebilirsiniz. Hasebiyle arkadaşlarınız ya da aileniz fark etmeden onları kara listeye ekleyebilirsiniz.

Son olarak ise Telegram’da uzun bir müddettir olan özelliğin geleceği belirtiliyor. Bu yenilik sayesinde ise artık attığınız görsellerin o kişi dışında kimseye ulaşmayacağından emin olabileceksiniz. Örneğin bir fotoğraf atarken bunu kısa müddetliğine görebilmesi için ayarlasanız bile karşı taraf ekran imajı alabilir. Ama artık ekran manzarası engelleme özelliği geleceği için içiniz rahat bir halde paylaşım yapabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
OCSS Nedir ?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla