1. Ana Sayfa
  2. Haber

Slack Huddles, Görüntülü Sohbet Özelliği Kazandı

Slack Huddles, Görüntülü Sohbet Özelliği Kazandı
0

Slack Huddles, Görüntülü Sohbet Özelliği Kazandı

Slack tarafından Frontier konferansında Huddles özelliği için büyük güncellemeler duyuruldu. Slack Huddles, görüntülü sohbet ve ekran paylaşımı yenilikleriyle Microsoft Teams ve Zoom‘a meydan okuyor.

Grup sohbetleri varsayılan olarak yalnızca sesli sohbetler olarak başlayacak olsa da video özelliğini de açabileceksiniz. Video toplantıları ayrı bir pencerede açılabilecek ve arka planınızı bulanıklaştırma seçeneğiniz olacak. Tabii ki video sohbetlerinde emoji tepkilerini kullanabileceksiniz. Konfeti ve el çırpma gibi yeni animasyon efektleri mevcut. Çıkartmalar sayesinde kullanıcılar, örneğin sıradaki konuşmak istediklerini veya bir dakikalığına klavyeden uzağa gideceklerini herkese gösterebilecekler. Bir çıkartma eklerseniz, siz kaldırana kadar ekranda kalacak.

slack huddles goruntulu sohbet ozelligi kazandi 0 w1uyhfQg

Yenilenen grup toplantıları, çok kişili ekran paylaşımını destekleyecek. Birkaç kişi aynı anda ekranlarını paylaşabilecek ve bu da belgeler ve sunumlar üzerinde birlikte çalışmayı kolaylaştıracak. Ayrıca, belirli bir şeyi tartışırken paylaşılan ekranlar üzerinde çizim yapabilir ve görsel bir yardım olarak canlı imleç özelliğini kullanabilirsiniz.

Her Huddle sohbeti ayrıca özel bir sohbet dizisi alacak. Bu, grup sohbeti sona erdikten sonra Slack’te korunacak ancak grup sohbetlerinin kendileri kaydedilmeyecek.

Slack kullanıcı geri bildirimlerini dinledikten sonra tüm Slack ekiplerine aşağıdaki özellikleri de sunmaya hazırlanıyor:

  • Tek tıklamayla hafif video
  • Çok kişili ekran paylaşımı, çizim ve imleçler
  • Emojiler, tepkiler ve “çıkartmalar” ile dolu eğlenceli, rahat bir atmosfer
  • Kanala otomatik olarak kaydedilen mesaj dizisi

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla