1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Snapchat, büyük umutlarla duyurduğu projesini rafa kaldırdı

Snapchat, büyük umutlarla duyurduğu projesini rafa kaldırdı
0

Snapchat, büyük umutlarla duyurduğu projesini rafa kaldırdı

Ssosyal medya alanında pek çok yeniliği kullanıcılarla buluşturan Snapchat, geçtiğimiz aylarda Snap Partner Summit 2022 etkinliğinde Pixy adını verdiği drone’unu tanıtmıştı. Lakin birtakım aksilikler yaşayan ve beklentinin altında kalan Pixy, toplumsal medya devi tarafından iptal edildi.

Pixy’nin satışları stoklar tükenene kadar devam edecek

Her ne kadar proje rafa kaldırılmış olsa da, Snapchat CEO’su Evan Spiegel eserlerinin stokları tükenene kadar satışına devam edeceğini açıkladı. İki farklı paketle satışa çıkan aygıt, ABD’de kullanıcılar tarafından tercih edilmişti.

snapchat buyuk umutlarla duyurdugu projesini rafa kaldirdi 0 31DcumlS

Snapchat’in drone’u Pixy 230 dolarlık olan versiyonunda kutunun içerisinden bir pil ve taşıma askısıyla çıkıyor. 250 dolarlık bir üst pakette ise kullanıcılara iki adet daha ek batarya sunuluyor. Birebir vakitte resmi web sitesindeki bilgilere nazaran her bir batarya 5-8 uçuşluk kapasite sunuyor.

Elden kalkıp tekrar ele iniş yapabilen Pixy drone, dört farklı çekim moduna sahip. Birebir vakitte çektiği imajları direkt kullanıcının telefonuna kaydedebiliyor ve istenirse direkt Snapchat üzerinden paylaşabiliyor.

Model adıSnap Pixy Drone
Batarya 5-8 defa kısa uçuş
Kamera12 Megapiksel
Paketler ve Fiyatlar230 dolar ve 250 dolar
DiğerOtomatik ele inip kalkma, 4 farklı çekim modu, taşınabilir aygıtlarla eş zamanlılık

snapchat buyuk umutlarla duyurdugu projesini rafa kaldirdi 1 MnLDeImh

Son çeyrekte en düşük büyümesini kaydeden Snapchat, finans raporuna nazaran pay senetlerinde yüzde 40 bedel kaybı yaşadı. Pixy projesindeki aksilikten evvel ise şirket işe alımları yavaşlatacağını açıklamıştı.

CEO Spiegel tıpkı vakitte maddi problemler olmasaydı ve kullanıcılar “yeterince drone’u sevseydi” ikinci bir modelini de üretmek istediklerini lisana getirdi.

Siz Snapchat Pixy hakkındaki için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla