1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Snapchat ebeveyn denetimi özelliğini kullanıma açtı!

Snapchat ebeveyn denetimi özelliğini kullanıma açtı!
0

Snapchat ebeveyn kontrolü özelliğini kullanıma açtı!

Snapchat, geçtiğimiz Ekim ayında duyurulan birinci ebeveyn kontrolü özelliklerini kullanıma sunuyor. Şirketin yer verdiği yeni özellikler, Instagram, TikTok ve YouTube dahil olmak üzere başka uygulamalarda da kullanılan emsal ebeveyn denetimi sistemlerini temel alıyor.

Snapchat’te ebeveyn kontrolleri başlıyor

Family Center olarak isimlendirilen yeni özelliği kullanmak için ebeveynlerin kendi hesaplarını çocuklarının Snapchat profillerine bağlamaları gereliyor. Böylelikle ebeveynler, çocukların son yedi gün içerisinde uygulamada hangi hesaplarla sohbet ettiğini görebilecek. Veliler, bildirilerin içeriğine ise ulaşamayacak.

Ebeveynler ayrıyeten çocuklarının arkadaş listesini görüntüleyebilecek ve muhtemel berbata kullanımları incelenmek üzere Snap’in Trust & Safety grubuna yönlendirebilecekler. Ebeveynler, uygulamanın Profil Ayarlarından yahut uygulamanın Arama özelliğinden “aile merkezi” yahut ilgili tabirleri arayarak yeni denetimlere erişebilecekler.

snapchat ebeveyn denetimi ozelligini kullanima acti 0 d8Ah6fjH

Snapchat, yeni uygulamanın 18 yaşından küçük gençler ve ebeveynleri tarafından kullanılabileceğini belirtiyor. Öbür toplumsal medya uygulamalarında da misal özellikler sunuluyor. Lakin, Snapchat’in işleyişinden ötürü daha fazla ebeveyn denetimi gereksinimine dikkat çekiliyor.

Snapchat’in kaybolan bildiriler özelliği, gençlerin zorbalık, istismar ve cinsel içerikli iletileşme üzere başka uygunsuz davranışlarda bulunmasını kolaylaştırıyor. Şirket, tüm bu rahatsız edici bahislerin önüne geçebilmek ismine şimdiye kadar farklı tedbirler almış durumda.

snapchat ebeveyn denetimi ozelligini kullanima acti 1 XydHWVN8

Uygulama, bağlantı kurmak için gençlerle arkadaş olma zorunluluğunu ortaya koyarak berbat niyetli bireylerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Ayrıyeten gençlerin arkadaş listeleri de özel olmakla birlikte herkese açık profillere sahip olmaları da engellenmiş durumda. Snapchat’te, önerilen arkadaş konusunda da çeşitli kısıtlamalar bulunuyor.

Ancak tüm bunlara karşın ebeveynlerin çocukları üzerindeki denetimi epey sonlu. Şirketin ilerleyen periyotta istenmeyen durumların önüne geçebilmek için yeni tedbirler alması gerekiyor. Pekala siz Snapchat uygulaması ve ebeveyn kontrolü hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla