1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Snap’te ekonomik kriz: kötü gidişat devam ediyor!

Snap’te ekonomik kriz: kötü gidişat devam ediyor!
+ - 0

Snap’te ekonomik kriz: makûs gidişat devam ediyor!

Dünyanın en tanınan uygulamalarından birisi olan Snapchat, Instagram’a Kıssalar özelliği gelmesiyle bir devir gözden düşmüştü. Son periyotta tekrar yükselişe geçen platform, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının tecrübelerini arttırmak istese de ekonomik açıdan güç günlerle karşı karşıya.

Snap payları yüzde 25’ten fazla düştü

Sosyal medya platformu Snapchat, gelir beklentilerini karşılayamadı. Bu durum, şirket ismine daha büyük yıkımlara yol açıyor. O denli ki Snap, bu durum yüzünden reklam veren kurumlarıyla sıkıntılar yaşıyor. Paylarda ise gidişat hiç düzgün değil.

Snap’in ekonomik açıdan negatif eğilim göstermesi, adeta domino tesiri yaratıyor. Şirkete reklam veren kimi kurumlar artan maliyetler, tedarik zinciri kesintileri ve işgücü ezası ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek reklam harcamalarında kesintiye gidiyor.

snapte ekonomik kriz kotu gidisat devam ediyor 0 5SR14ZkP

Reklam mutabakatlarından beklediği geliri elde edemeyen Snap, borsada da büyük kıymet kaybediyor. Snap payları, New York’ta mesai sonrası süreçlerde yüzde 25’ten fazla düşüş yaşadı. Şirket, Haziran ayının sonuna kadar olan üç ay için Wall Street beklentilerini kaçırdı. Bu sapma, 1.11 milyar dolara denk geliyor.

snapte ekonomik kriz kotu gidisat devam ediyor 1 QTpv3H5I

Dev şirketler, ekonomik kriz beklentileri yüzünden işe alımları durdurmuş durumda. Buna Snapchat’in ana şirketi Snap de katılıyor. Öte yandan platform kelam konusu olduğunda şirkette yüzler gülüyor. Snapchat’teki günlük etkin kullanıcı sayısı, Haziran ayı sonunda kestirimleri geçti ve 347 milyona ulaştı.

Bu husus hakkında kanılarınız nelerdir?

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla