1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Son dakika: Elon Musk, Twitter muahedesini askıya aldı!

Son dakika: Elon Musk, Twitter muahedesini askıya aldı!
+ - 0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda toplumsal medya platformu Twitter’ı pay başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43.4 milyar karşılığında satın almak için mutabakata varmıştı. Lakin iş insanı, kısa mühlet evvel kritik bir karar vererek şirketin satın alma süreçlerini süreksiz olarak askıya aldığını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, şimdilik Twitter’ı satın almayacak

Herkes muahedenin resmiyete dökülmesini ve evre süreçlerinin gerçekleşmesini beklerken Elon Musk, kısa müddet evvel sürpriz bir açıklama yaparak Twitter’ı satın alma süreçlerini askıya aldığını açıkladı. Elon Musk’ın açıklamasının akabinde Twitter payları açılış öncesi süreçlerde yüzde 19 oranında düşüş yaşadı.

İş beşerinin bu kararının arkasındaki neden ise platformun spam ve uydurma hesapların sayısıyla ilgili yaptığı bir açıklama diyebiliriz. Bir mühlet evvel Twitter‘ın bu üzere hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha az olduğunu duyurmasının akabinde Musk, ilgili bilgiler doğrulanana kadar platformu satın alma süreçlerini askıya aldığını açıkladı.

Alışılmış bu durum, iş beşerinin yapılan muahededen cayması halinde ödemesi gereken tazminatı da akıllara getirdi. Çünkü Musk ile Twitter ortasında imzalanan mutabakat kapsamında mukavelenin fesih edilmesi için 1 milyar dolar ödenmesi gerekebilir. Fakat bu duruma gerek olacak mı ilerleyen devirlerde daima birlikte göreceğiz.

Elon Musk, Twitter’a birinci olarak geçtiğimiz ay yüzde 9,2’lik pasif pay satın alarak girdi. Lakin daha sonra bununla yetinmeyen ve şirketin tamamına talip olan iş insanı, bilhassa idare heyetiyle yaşamış olduğu gerginliğe karşın amacına ulaşmayı başardı. Lakin son gelişme, tüm bu durumları değiştirebilir.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan büsbütün vaz geçebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla