1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Sosyal medyayı altüst eden yapay zeka akımı TikTok’a geliyor

Sosyal medyayı altüst eden yapay zeka akımı TikTok’a geliyor
0

Sosyal medyayı altüst eden yapay zeka akımı TikTok’a geliyor

Metni görsele çeviren yapay zeka algoritmaları toplumsal medya platformlarında son vakitlerde çok fazla tanınan olmayı başardı. Bu akımdan geri kalmak istemeyen TikTok da yeni bir metni görsele çevirme filtresi üzerinde çalışıyor. İşte TikTok’un metinden manzara oluşturan yapay zeka efekti.

TikTok’ta metni görsele çevirme nasıl yapılır?

DALL-E 2, Midjourney ve Google Imagen üzere yapay zekalar Twitter ve Reddit’te bir epey tanınan. Kullanıcıların enteresan metinlerini epey başarılı bir biçimde görsele çeviren bu algoritma, artık de TikTok filtresi oluyor. “AI greenscreen” isimli yeni efekt sayesinde hayal gücünüzü TikTok’ta görsele dökebilirsiniz.

sosyal medyayi altust eden yapay zeka akimi tiktoka geliyor 0 zSZULR5m

Kısa görüntü platformunun açıklamasına nazaran, yapay zeka tarafından oluşturulan görseller görüntülerde art plan olarak kullanılabilir. Şimdi ayrıntılı incelemek mümkün değil, lakin şimdiye kadar paylaşılan görsellere nazaran, yapay zeka epey başarılı işlere imza atmış üzere duruyor.

“AI greenscreen” filtresiyle yapılan birinci görseller ‘okyanustaki astronot’ ve ‘çiçek galaksisi’ üzere epeyce soyut sözleri ele alıyor. Lakin buna karşın hem makine hem de gerçek bir sanatçı tarafından boyanmış üzere duruyor.

TikTok, yapay zekanın hayal gücünün rastgele bir sonunun olmadığını söylese de, topluluk kurallarına uymasını sağlamak için filtreyi kısıtlamış olabilir. Bundan ötürü AI greenscreen ile çıplaklık yahut şiddet içeren görsellerin oluşturulması mümkün değil.

sosyal medyayi altust eden yapay zeka akimi tiktoka geliyor 1 JsEHcTLX

Kısa görüntü platformundaki yeni filtre, birebir vakitte yeni bir TikTok akımının da habercisi üzere duruyor. Son vakitlerde dans görüntüleriyle gündemden düşmeyen TikTok, metni görsele çeviren yapay zekasıyla yeniden dikkat çekiyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla